Свято у Червоногранітнянській школі

14 жовтня українці відзначали День захисника України та День українського козацтва.

13 жовтня, напередодні цих свят, у Червоногранітнянській ЗОШ І-ІІ ступенів була проведена урочиста лінійка, присвячена Дню українського козацтва. Лінійку підготувала і провела класовод 3 класу Пономарьова Н.М.

Школярі дізналися, що у літописі українських земель є славний період козаччини, який тривав майже 300 років (з 1550 по 1828рр.). Козацтво стало організованою військовою силою, яка боронила наші землі від ворогів. Козаки були сміливими, дисциплінованими, витривалими, гордими і вільними людьми.

Третьокласники розповіли про походження слова «козак», про життя козаків, їх звичаї та одяг.

День Захисника України – державне свято, яке офіційно встановлено 14 жовтня 2014 року. Кожен захисник Вітчизни зобов’язаний дотримуватися військової дисципліни і стійко переносити труднощі військової служби. Для цього потрібна незвичайна сила духу. А здоровий дух, як відомо, – у здоровому тілі. Тому заняття спортом – невід’ємна частина повсякденного життя солдата.

Для хлопчиків школи були проведені спортивні змагання «10 кроків до генерала», у яких взяли участь дві команди «Екстрім» (капітан Галагуза В.) і «Козаки» (капітан Трохименко І.). У них була незвичайна «служба», де вони пройшли шлях від рядового до генерала. Ведучими цього конкурсу були учениці 8 класу Ткачук Олена та Перун Анастасія. Почесне журі у складі вчителя історії Кирилович О.П. та учениць 9 класу Мац Є. і Котвицької Т. оцінювало успіхи та досягнення команд.

Команди пройшли випробування у 10 конкурсах-кроках: «Стройова підготовка», «Миття казарми», «Полігон», «Силачі», «Черевик», «На БТР-ах», «Наряд по кухні», «Лист додому», «Перетягування каната», «Козацька ерудиція». По закінченню змагань переможці – члени команди «Екстрім», здобули звання «генерали», а учасникам команди «Козаки» було присвоєно звання «полковники». Свято закінчилося солодким столом і чаюванням.

Марія Ночевчук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *