Свято Покрови в Катеринівці

Жителі села Катеринівка та довколишніх сіл дружно зібралися в центрі села на відзначення світлого та радісного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Цей день для катеринівців є особливим, оскільки вони святкують день села. А Діва Марія є для них заступницею та покровителькою, що розкинула над ними свій небесно-синій омофорпокров, щоб знову, вже вкотре, захистити всіх.

Свято розпочали молебнем, який провели священики отець Віктор та отець Сергій біля фігури. Люди своєю молитвою просили здоров’я і заступництва у Богородиці, щоб вона своїм покровом захищала село від усього лихого.

А потім розпочалась світська програма свята.

Ведучі концерту Діна Зеленко та Людмила Кичун вітали односельців та гостей зі святом рідного села. За українською народною традицією піднесли коровай сільському голові і запросили її до слова. Тамара Олександрівна привітала всіх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України і побажала, щоб був мир та злагода у домівках, благородство у вчинках, чистота в помислах, а також родинного щастя та затишку, міцного здоров’ я та впевненості у завтрашньому дні.

У народі кажуть «Життя прожити – не поле перейти». Маючи у серці любов, розуміння, терпіння і великий життєвий досвід, бережуть своє сімейне вогнище найстарша сімейна пара катеринівців: 56 років прожили разом подружжя Володимира Віцентійовича та Яніни Олексіївни Станкевичів. 53 роки прожили разом сімейна пара Миколи Олексійовича та Ніни Михайлівни Мошківських.

Коралове весілля, 35 років, відзначали сім’ї Леоніда Олександровича та Єви Йосипівни Ліпісівіцьких, Віталія Андрійовича та Наталії Олексіївни Поліщуків.

Перлинове весілля, З0 років, відзначали сім’ї Анатолія Аркадійовича та Любові Миколаївни Мельниченків, Миколи Леонідовича та Ірини Василівни Ренкасів, Олександра Володимировича та Тетяни Олександрівни Василенків.

А наймолодшою парою, що стала на весільний рушник, є сімейна пара Дмитра Олеговича та Оксани Володимирівни Гонгало. Для всіх подружніх пар звучав весільний вальс.

Привітали найстаршого чоловіка Петра Дмитровича Ющенка, жителя села Гайки, та найстаршу жінку Ольгу Петрівну Чайківську, матір-героїню, жінку-трудівницю.

Ведучі свята запросили на сцену матерів-героїнь, які народили та виховали п’ятеро і більше дітей. Це Мошківська Марія Антонівна, Пиньківська Раїса Петрівна, Мошковська Ніна Михайлівна, Чайківська Ольга Петрівна, Мельниченко Ніна Аркадіївна, Мельниченко Любов Миколаївна, Ковальчук Лілія Євгеніївна.

Отримали подарунки і сім’ї Яненків та Гонгало за народження найменших жителів села, донечок Таїсії та Ілони.

Ведучі свята вшанували земляків і вклонилися тим, хто перебував у зоні проведення антитерористичної операції, це Микола Сидоренко та Віктор Кичун. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про солдата, нашого земляка Миколу Кучера, який загинув на сході України в АТО, він назавжди в нашій пам’яті залишиться героєм.

Трагедія Чорнобиля торкнулась багатьох мешканців нашого району. Наш земляк Петро Ланкет, як ніхто інший, знає про цю трагедію не зі слів, а безпосередньо із місця самої аварії. Ведучі свята запросили його на сцену для привітання та подяки за самопожертву.

Художню частину свята забезпечили самодіяльний вокальний гурт «Мальви» із села Ягодинки. Талановиті артисти подарували жителям села незабутні хвилини задоволення та радості.

На завершення урочистостей та в знак єднання громади ведучі свята пригостили всіх присутніх запашним  короваєм.

Сільська рада висловлює  щиру подяку за надання фінансової підтримки у проведенні свята ПП «Кванта –ЛЧ», ТОВ «Агротехінформ», ТОВ «Партнер», ПП «ТВТ».

Свято завершилось пізнього вечора святковою дискотекою, яку провели музиканти з села Топорищ. Жителі Катери-нівки висловлюють їм щиру подяку.

Людмила Яремчук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *