Рижанський міст відкритий для руху автотранспорту

23 жовтня у Хорошівському районі нарешті введено в експлуатацію міст через річку Ірша в с. Рижани, на якого чекали понад дев’ять років. У 2008 році міст був визнаний аварійним та перекритий для руху автотранспорту. З того часу виникло багато незручностей для водіїв автомобілів, адже доводилося робити великий гак по об’їзному шляху довжиною у 14 кілометрів, та й село було поділено ніби на дві частини.

На урочисте відкриття довгобуду прибули міністр інфраструктури України Володимир Омелян, народний депутат України Павло Дзюблик, голова обласної державної адміністрації Ігор Гундич, голова райдержадміністрації Галина Ширченко, голова районної ради Андрій Ющенко, голова Хорошівської селищної ради Володимир Столярчук, в.о.старости Рижанської громади Лідія Вербило, жителі села. Почесні гості перерізали символічну стрічку, оглянули новозбудований міст, відзначили високий рівень виконаних робіт підрядною організацією.

Зокрема, міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив: «Цей міст – добра ознака того, що ми робимо те, що обіцяємо. У минулому році ми пообіцяли, що у цьому році буде програма відновлення мостів. Ось один із них. Ми ремонтуємо … об’єкти, які … не ремонтувалися десятиліттями».

У газеті «Прапор» розповідалося про перебіг ремонтних робіт, що упродовж року велися на Рижанському мосту.

Із наступного року Житомирщина готова до того, що місцеві дороги передадуть на обласний рівень. Голова обласної державної адміністрації Ігор Гундич наголосив: «Ми на сьогодні готові, що ми будемо їх утримувати. Сподіваємося, що ті кошти, які нам задекларували, а це близько 700 млн гривень на утримання і ремонт місцевих доріг, нам передбачать. Додатково будемо давати кошти з обласного бюджету, місцевих бюджетів і продовжиться митний експеримент. За 3-4 роки якість наших доріг зміниться наглядно».

Освятив міст благочинний Хорошівського району, настоятель Рижанської церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Віктор.

Варто зауважити, що починаючи з моменту закриття мосту, всі очільники району переймалися проблемою його будівництва. Проте бюджет району не мав таких коштів. Свою підтримку та посильну допомогу надавали народні обранці Микола Рудченко, Віталій Журавський, Павло Дзюблик.

Завдяки тому, що 2017-2018 роки Президентом України Петром Порошенком оголошені роками доріг, спільними зусиллями вдалося завершити довгобуд. Загальна вартість будівництва мосту у с. Рижани довжиною 66,8 пог. м. становить 12 млн грн (у 2017 році профінансовано 5,2 млн грн), 10% виділені з обласного бюджету

Гарним завершенням урочистого заходу став подарунок від голови облдержадміністрації Ігоря Гундича для кращих юних футболістів – вихованців Хорошівської дитячо-юнацької спортивної школи та учнів Рижанської гімназії – три футбольні м’ячі з підписами «Майбутнім чемпіонам!».

Окрім завершення будівельних робіт на мосту, було розчищено русло річки. Будівельники зняли труби і плити, що складали тимчасовий переїзд через Іршу.

Ірина Сівінська.

 

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *