Духовний наставник

13 вересня внаслідок тяжкої хвороби на 62 році життя спочив у Бозі митрофорний протоієрей Житомирської єпархії Київського Патріархату, священик Свято-Покровської церкви смт Хорошів Олександр Залужний.

Протоієрей Олександр Васильович Залужний народився 8 листопада 1955 року в смт Баранівка Житомирської області. Здобув вищу світську освіту, працював директором Володарсько-Волинського районного Будинку культури. Був одружений, народив троє дітей.

У вересні 1996 року зарахований на курси священнослужителів при Михайлівському кафедральному соборі (м. Житомир). Наприкінці листопада 1996 року єпископом Житомирським і Овруцьким Ізяславом Олександр Залужний рукопокладений у сан ієрея та призначений настоятелем парафії у Володарськ-Волинському.

1 березня 1997 року на загальних зборах віруючих громади Української Православної Церкви Київського патріархату обраний головою парафіяльної Ради парафії Святої Покрови.

З квітня 1998 року по травень 2016 року перебував на посаді помічника Голови Ради Житомирської єпархії та виконував обов’язки благочинного Володарськ-Волинського ра-йону.

За 20 років добросовісного, активного й самовідданого служіння в Українській Православній Церкві Київського Партріархату отець Олександр був відзначений нагородами: 1997 року – набедреником; 1998 – камілавкою; 1999 – наперсним хрестом та возведений у сан протоієрея; 2003 – хрестом із прикрасами; 2005 – правом носіння митри; 2006 – Грамотою єпархії; 2015 року до 60-річчя від дня народження нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України».

Докладаючи багато трудів, отець Олександр мав дар від Господа будувати на славу Божу. Разом із громадою він звів трапезну Свято-Покровську церкву, приміщення для жіночого монастиря, купальню, облаштував церковне подвір’я, каплицю в районній лікарні для потреб віруючих, які перебувають на лікуванні. За його ініціативи та безпосередньої участі очистили від замулення й облаштували природні джерела-кринички, на заболоченій місцевості біля Ірші викопали й зарибнили ставки.

Справою усього життя для отця Олександра стало спорудження величного нового храму на честь Святого Духа, зведення дзвіниці. Наш настоятель дуже відповідально ставився до обов’язків душпастиря, піклувався релігійно-моральним вихованням парафіян. Він був людиною з чистим сум-лінням перед Богом і перед людьми, милосердним, співчутливим, сповненим любові до ближнього.

22 жовтня виповнюється 40 днів по смерті отця Олександра. У церкві та біля могили священика відбудеться панахида. Нехай милосердний Господь упокоїть його душу. Світлою і вічною буде пам’ять про нього в наших серцях.

Парафіяльна рада Свято-Покровської церкви.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *