У нас люблять «Гуляночку»

Серед близько тридцяти художніх аматорських колективів, які діють при Хорошівському будинку культури, вокальний колектив «Гуляночка» під керівництвом методиста будинку культури Марії Жеревко, посідає особливе місце. Цей колектив складається з керівників закладів культури району. Тобто, тут співають люди, хто у своїх селах чи громадах організовує культурне дозвілля жителів. І виступи такого колективу відзначаються високою виконавською майстерністю, різнобарв’ям колоритних народних голосів, особливим звучанням.

Свого счасу думка створити такий гурт ще при Володарськ-Волинському  районному Будинку культури народилася у Марії Жеревко після участі в численних фестивалях і пісенних конкурсах, де багато районів Житомирської та інших областей представляли співочі колективи і  хори у складі працівників культури.

Так за підтримки директора будинку культури Зофії Райковської, начальника відділу культури Олега Шишука та самих керівників закладів культури району народився самобутній і неповторний гурт, який отримав колоритну назву «Гуляночка».

У складі колективу – завідуючі сільськими будинками культури, клубами, сільськими бібліотеками з сіл: Топорище, Давидівка, Дворище, Зубринка, Рижани, Теренці, Старий Бобрик, Турчинка, Суховоля, Березівка та Рудня-Шляхова.

Свою діяльність колектив «Гуляночка» розпочав у 2014 році у складі одинадцяти учасників. За цих кілька років ансамбль побував із виступами та концертними праграмами майже в усіх селах нашого району, постійно бере участь у численних культурно-масових заходах району та Хорошівської об’єднаної громади. Репертуар колективу різноманітний: це й українські народні та жартівливі пісні, твори українських композиторів А. Пашкевича, І. Сльоти, А. Стадника та інших видатних митців сучасності. Виконуються твори акапельно та під музичний су-провід на різних народних інструментах.

У 2015 році «Гуляночка» була учасником обласного фестивалю «Поліське перевесло» (смт Ємільчине), у 2016 р. – обласного фестивалю «Свято льону» (с. Стремигород Коростенського району) де нагороджувалася дипломами та подарунками. У 2016 році колектив був відзначений Грамотою Хорошівської райдержадміністрації.

Незважаючи на те, що усі учасники співочого гурту живуть у різних населених пунктах району, часто віддалених від райцентру, проте ні відстань, ні складні погодні умови, ні інші проблеми не можуть перемогти щирого бажання  співати разом, приносити своїм мистецтвом радість людям. Вони із задоволенням прибувають на репетиції до своєї невтомної керівниці, людини усім серцем залюбленої в народну пісню – Марії Жеревко. Вони щиро розділяють із нею свою любов до народного пісенного мистецтва, а ще великим об’єднуючим чинником є співпраця у професійному плані, взаємоповага та особисті приязні стосунки між усіма учасниками гурту. Це додає снаги, надихає на нові творчі плани. Тож побажаємо цьому самобутньому молодому прекрасному колективу і його керівниці Марії Борисівні Жеревко довгих років плідної праці на розвиток пісенного мистецтва рідного краю і культури українського народу.

Надія Панченко.
Фото автора.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *