Якщо ви стали об’єктом торгівлі людьми – звертайтеся за допомогою

28 вересня на базі Хорошівського будинку культури відбувся семінар-тренінг «Заходи протидії торгівлі людьми на місцевому рівні та ідентифікація постраждалих від торгівлі людьми».

Проводили цей тренінг представниці Громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр»: голова організації Ірина Бабенко та експерт з інтеграції потерпілих від торгівлі людьми Марія Климчук. Організаторами заходу були працівники відділу сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення Хорошівської селищної ради.

Учасниками навчання стали працівники соціальних служб об’єднаних територіальних громад Хорошів-ського району, виконуючі обов’язки старост, представники громадських організацій, соціальні педагоги та психологи навчальних закладів, працівники районного центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення.

Тренерки активізували знання учасників заходу із основ законодавства України та міжнародних норм з питань протидії торгівлі людьми та надання допомоги потерпілим.

На тренінгу учасники аналізували багато історій із життя громадян України і нашого Хорошівського ра-йону, які стали жертвами торгівлі людьми. Під час різноманітних завдань, які виконувалися учасниками, вони здобували навички взаємодії з основними виконавцями державних програм, урядових постанов та законів у сфері протидії торгівлі людьми та територіальними підрозділами органів виконавчої влади й громадського сектору.

Учасники тренінгу проводили аналіз ситуації щодо торгівлі людьми та груп ризику серед мешканців нашого району. Вони також про-йшли навчання з питань попередження торгівлі людьми та здобули знання і навички з надання допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми. Прослідковували Порядок взаємодії суб’єктів надання допомоги потерпілим та постраждалим від торгівлі людьми.

Кожен із нас в умовах щоденної зайнятості на роботі та домашніми справами, не помічає навколо себе тих людей, хто в силу різних причин став жертвою торгівлі людьми. І таких людей навколо нас немало. Дуже часто вони просто не можуть усвідомити, що дійсно стали жертвою торгівлі людьми, або не знають, куди звернутися за допомогою. Здебільшого такі люди бояться розголосу і через те нікуди не звертаються та намагаються впоратися з проблемою власними силами.

Якщо людину вербували, без її згоди перевозили, приховували, передавали комусь як річ, при цьому до неї застосовувалися погрози, сила, примус, викрадення, обман, шахрайство, зловживання владою або уразливістю її становища, якщо був підкуп особи, яка має владу над іншою особою; у разі, якщо була сексуальна експлуатація, примусова праця або послуги, рабство або звичаї, подібні з рабством, примус до виплати неіснуючих боргів, невиплата заробітної плати, примус до жебракування, підневільний стан або вилучення органів – усе це ознаки торгівлі людьми.

У нашій державі є можливість допомогти таким людям. Вони можуть отримати статус постраждалого від торгівлі людьми та розраховувати на соціальну, медичну, моральну і мате-ріальну підтримку, психологічну реабілітацію. Для цього необхідно звернутися до соціальних служб за місцем проживання, або до представників влади як за місцем проживання, так і в інших місцях, а також у Жіночий інформаційно-консультативний центр за телефонами: (0412)40-07-32, 096-456-55-56, 097-342-65-25.

Надія Панченко.
Фото Галини Мінялук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *