Наукова конференція Житомирщина: події і люди

У рамках святкування 80-тої річниці від часу утворення Житомирської області (22.09.1937) та 75-ої річниці від дня народження відомого вченого, краєзнавця Костриці М.Ю. (20.08.1942) відбулася Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Житомирщина: події і люди». Форум краєзнавців проходив у приміщенні історичного факультету Житомирського державного університету
ім. І. Франка. Ініціатором виступили Національна спілка краєзнавців України, обласне управління культури, державний університет ім. І. Франка, обласна організація краєзнавців та універсальна наукова бібліотека ім. О. Ольжича.

На конференції були зачитані привітання від голови облдержадміністрації Ігоря Гундича, голови правління Національної спілки краєзнавців України Олександра Реєнта.

До конференції видано науковий збірник «Житомирщина: події і люди». Це уже 56-а праця Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині. Слід зазначити, що Товариство було створене в губернському центрі у 1900 році та проіснувало до 1920 року. За короткий час воно вписало чимало яскравих сторінок у наукове, культурне і просвітницьке життя краю. Друге народження Товариства дослідників Волині відбулося 5 січня 1990 року. Ініціатором його відтворення виступив Микола Юхимович Костриця (1942 – 2014).

У збірнику вміщено розді-ли: «Житомирщина: природа, історія, економіка», «Археологія Житомирщини», «Постаті землі житомирської», «Загальні питання краєзнавства». Загалом – 51 наукове повідомлення. Серед найбільш цікавих доповідей були: «Житомирська область: соціально-економічні особливості сучасного розвитку» (Павло Скавронський, м. Бердичів), «Житомир як адміністративний центр: формування управлінських функцій 16-20 ст.» (Іван Ярмошик, м. Житомир), «Виді-лення німецьких сільських рад на Житомирщині у 20-ті роки 20 ст.» (Олександр Жуковський, м. Житомир), «Соціальна політика приказів громадської опіки на Волині» (Федір Ступак, м. Київ), «Формування структур ОУН А. Мельника і їхнє функціонування на Житомирщині у другій половині 1941 року» (Іван Ковальчук, м. Житомир), «Перші автомобільні перегони на Волині» (Віктор Ваховський, м. Новоград-Волинський), «Дослідження історії металургійної промисловості Житомирщини О.П. Оглоблиним» (Василь Тимошенко, м. Малин), «На благо рідної Житомирщини» (Василь Головецький, м. Житомир), «Єврейські некрополі Новоград-Волинського» (Леонід Коган, м. Любек, Німеччина) та інші.

Приємно відзначити, що у роботі наукового форуму взяв участь директор Хорошівського народного музею історії Олександр Голяченко, який виступив із доповід-дю «До питання перейменування Володарсько-Волинського району та селища міського типу Володарськ-Волинський».

Сергій Іщук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *