Вклоніться, люди, вчителю своєму…

Вклоніться, люди, вчителю своєму,
Володареві слова і пера.
Крізь біль і радість, роздуми і втому
Любов його безсмертна проросла.

Напередодні свята Дня вчителя, 23 вересня, колеги, батьки, учні, випускники Новоборівської гімназії будуть вітати з ювілеєм шановану людину, вчительку рідної мови та літератури Віру Григорівну Нечипоренко, яка впродовж усіх 54 років нелегкої праці розум, серце, душу, здоров’я віддавала своїм вихованцям.

Віра Григорівна народилася в місті Старокостянтинові Хмельницької області у звичайній сім’ї. У роки війни дитинство було нелегким. А юність у місцевій середній школі та студентські роки в Дрогобицькому педагогічному інституті запам’яталися як найкращі роки життя, хоч і сутужно доводилось молодій дівчині. Сім’я була багатодітною, і батьки надривалися, аби дати освіту всім: двом синам і трьом донькам.

Після закінчення інституту молодий спеціаліст отримала направлення в Перганську середню школу Олевського району, де пропрацювала 5 років. Тут, у Перзі, Віра Григорівна познайомилася з молодим геологом, Нечипоренком Трохимом Тимофійовичем, який став її чоловіком, і майже 50 років завжди був для неї порадником і підтримкою.

У Перзі народився іх єдиний син Юрій. У 1963 році молода сім’я переїхала в селище Нова Борова, а з квітня 1964 року по вересень 2013 року Віра Григорівна працювала в нашій школі.

Покоління 60-х років пам’ятає Віру Григорівну ще молодою, гарною жінкою, з якої ми брали приклад: як одягатися, як спілкуватися щирою українською мовою, як поводити себе в екстремальних ситуаціях.

Оглядаючись назад, на про-йдені роки, роблю висновок: кожен із нас, учителів, ішов своїм шляхом. І більше цих доріг було складних, звивистих. Непростий шлях педагога, наставника, керівника довелось пройти і нашій ювілярці. Та Віра Григорівна була завжди мудрим мандрівником та надійним провідником для інших на складних дорогах професійного й особистого життя. Має вона цілу когорту своїх послідовників – учнів. Серед них – уже досвідчені Л.К. Алексеева, О.В. Pудюк, С.В. Одноворченко, О.І. Гнітецька, М.Ф. Зайнчуковська, О.А. Ваховська.

Наша школа пишається досягненнями випускниці, внучки Віри Григорівни, Мирослави Нечипоренко , яка, як і бабуся, присвятила своє життя служінню Слову, рідній мові. Мирослава Юріївна закінчила аспірантуру при Київському національному університеті імені Т.Г. Шевченка і зараз працює там викладачем на кафедрі перекладу з англійської мови.

«Українка – в повному розумінні цього слова. Мила, щира, з мелодійним душевним голосом. Як вона вміла захопити своєю розповіддю, як уміла повести за собою у світ поезії Шевченка, прози Нечуя-Левицького, втілитися в образи Катерини і Кайдашихи. Прекрасний учитель, мудрий наставник, чудова людина», — так згадують про Віру Григорівну колишні її учні.

Але односельчани ще краше пам’ятають Віру Григорівну як директора школи. Протягом 23 років наша школа під її керівництвом була однією з кращих шкіл у ра-йоні та області. Цього не можна забути, викинути із історії закладу. Сьогодні нашій школі 36, вона молода, повна сил, хизується на весь мікрорайон. А хочеться пригадати той час, коли ми навчались і працювали у бараках до 1981 року, коли Віра Григорівна була піонервожатою, вчителем, завучем. Ставши директором, вона не злякалась відповідальності за будівництво нової школи. Скільки було потрачено душевних сил, спалено нервів, і ось нарешті мрія дітей, батьків, учителів здійснилась: 13 вересня 1981 року нова школа радо відчинила двері для щасливої дітвори.

І багато років щоранку Віра Григорівна ходила до школи тією стежиною, завжди усміхнена, доброзичлива. Лунав дзвінок і вчителька несла свою усмішку, лагідну та щиру, дітям у клас. А ось вона іде повільною ходою і слухає, як день шумить життям. А всі діти і їх батьки вітаються із Вчителькою, і тепло так усміхається Віра Григорівна їм.

Щиро вітаємо з 80-літтям!

Ніна Нечипоренко, колишня учениця, вчителька гімназії.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *