Праця лісівника складна й багатогранна

Благородна професія лісівника дуже важка й відповідальна. Але не завжди вдячна, бо для більшості людей вона залишається малопомітною. Серед пересічних громадян часто можна почути, мовляв, «лісники тільки те й роблять, що вирубують ліс». Мало хто задумується над тим, звідки беруться молоді ліси і який шлях проходить це лісовідновлення. Діяльність лісівників надзвичайно багатогранна: щоб виростити ліс, потрібно зібрати насіння, виростити сіянці, посадити їх на підготовлені ділянки, постійно проводити догляд за лісовими культурами у вигляді прополювання, прорідження, санітарних рубок, охороняти їх від хвороб, шкідників, пожеж, самовільних рубок. І тільки коли ліс досягне стиглого віку, його заготовляють для потреб суспільства – збирають так званий урожай. Якщо сільгоспвиробник вчасно не збере урожай зерна, картоплі чи інших культур, навряд чи назвуть його гарним господарем, а от до лісівників ставлення чомусь зовсім протилежне. Крім того, у лісовому господарстві ще й створюють у лісах рекреаційні пункти для відпочинку на природі, та ще й прибирають сміттєзвалища, які несвідомі громадяни створюють у лісових масивах.

Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги. В українському законодавстві День працівників лісу закріплений Указом Президента України від 28-го серпня 1993-го року і святкується традиційно кожну третю неділю вересня. Цьогоріч День працівників лісу припадає на 17 вересня.

На території нашого району працює Житомирське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство управ-ління «Житомиробл-агроліс» ДП «Пулинський лісгосп АПК» Володарськ-Волинське лісництво. Чисельність штатних працюючих в лісництві становить 38 чоловік. Очолює його Юрій Петрович Сорока – лісівник з діда-прадіда. Він – молодий, енергійний, сумлінний, людяний, відповідальний у роботі лісничий. Юрій Петрович турбується про підлеглих, робить усе можливе, щоб їх робота була безпечною та приємною, аби підприємство розвивалось і виконувало усі покладені на нього функції якнайкраще.

Площа лісів, що надана у постійне користування Володарськ-Волинському лісництву ДП «Пулинський лісгосп АПК» для ведення лісового господарства – 14265,5 га. Із них хвойних – 32%, твердолистяних- 4%, м’яколистяних – 64%

Основними завданнями лісництва є насадження дерев, вирубка стиглого лісу та його реалізація, охорона і захист лісових насаджень.

Цього року вже висадили новий ліс на площі 144,8 га. Якщо стиглий ліс зрубали, то на його місці висаджують новий. Підприємство також проводить доповнення лісових культур. Цього року проведено доповнення на площі 56 га.

Лісництво повністю забезпечене посадковим матеріалом. Має власні теплиці та розсадник. Вирощують тут саджанці сосни звичайної, ялини звичайної, сосни кримської на площі 0,04 га, дуба червоного – 0,12 га. Насіння збирає лісова охорона з кращих порід дерев сосни та дуба, а також закуповуються високопродуктивні посадкові матеріали.

Колектив лісництва плідно співпрацює з загальноосвітніми закладами району, учні залучаються до робіт з насадження лісових масивів.

Великої уваги лісництво приділяє попередженню пожеж у господарстві. Щорічно уздовж автодоріг, які проходять через лісові масиви, та навколо хвойних насаджень створюються мінералізовані смуги та проводиться догляд за ними.

Придбано пожежний автомобіль для боротьби з лісовими пожежами.

Поновлено діючі межові, інформаційні знаки, аншлаги та встановлено на межах лісових кордонів, біля лісових доріг. У місцях масового відпочинку людей встановлено стенди та плакати протипожежного змісту.

Колектив Володарськ-Волинського лісництва щиро вдячний керівнику ДП «Пулинський лісгосп АПК» Петру Миколайовичу Курильчуку, а також колективу лісгоспу за уміле керівництво роботою, за розуміння і підтримку в усіх виробничих і кадрових питаннях. Зокрема саме за ініціативи ДП «Пулинський лісгосп» було проведено низку досліджень лісових масивів на захворювання сосни – зараження вершинним короїдом і офіостомовими грибами, які він переносить. Підприємство здійснює відповідні заходи для захисту насаджень та перешкоджання розповсюдженню хвороби. Володарськ-Волинське лісництво також веде активну боротьбу з лісопорушеннями, хоча це досить нелегко.

Напередодні професійного свята лісничий Володарськ-Волинського лісництва ДП «Пулинський лісгосп» Юрій Петрович Сорока щиро вітає колектив лісництва, ветеранів галузі з Днем працівників лісу. Ви-словлює щиру вдячність за нелегку і відповідальну працю, а також зичить усім мирного неба, плідної роботи на ниві вирощування, збереження та примноження лісових багатств, міцного здоров’я, оптимізму, щедрої долі, особистого та родинного щастя і добробуту. Успіхів на благо процвітання нашої країни та лісового господарства.
Зі святом, шановні лісівники!

На фото: Ю.П. Сорока (перший зліва у другому ряду) з колективом лісництва.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *