Літа мудрості Євгенії Лісовець

Людське життя таке швидкоплинне, неповторне й унікальне. Та й роки – не птиці, вони не повертаються із вирію. А так хотілося б, щоб журавлині крила ніжно торкнулися і стерли сліди часу на обличчі, а інколи й у душі…

У цій сивочолій, хоча моложавій жінці важко розпізнати поважну ювілярку, яка зустрічатиме 90-ту щедру осінь.

14 вересня 1927 року в селі Малі Горошки в багатодітній селянській сім’ї народилася донька Євгенія. Батьки тяжко працювали в колгоспі і прищеплювали дітям любов до сільської праці, відповідальність та повагу до людей. Окрім старшої Євгенії в родині підростало двоє менших братиків.

Мала Женя розпочала шкільну науку перед війною, а змогла закінчити середню школу тільки після війни. Одразу у 1948 році приступила до роботи бухгалтером у районному відділенні Державного банку.

Євгенія Володимирівна згадує: «Пам’ятаю ті часи, коли доводилося працювати під світло гасових ламп та писати від руки олівцем під копірку усі рахунки і документи. Тільки у п’ятдесятих роках провели електричне світло в банк. А скільки нам доводилося писати документів і рахунків, адже обслуговували 105 колгоспів, промислові підприємства району та інших клієнтів банку. Всі підрахунки робили на рахівницях та в банку був арифмометр – прототип сучасного калькулятора, який трохи полегшував працю.

У 1968 році жінка закінчила Львівський обліково-кредитний технікум та отримала спеціальність «облік і оперативна техніка в Держбанку», кваліфікацію «бухгалтер».

Протягом 37-и років Євгенія Володимирівна сумлінно трудилася у районному відділенні Державного банку на різних посадах: від простого бухгалтера до старшого еконо-міста-бухгалтера. За свою роботу неодноразово мала нагороди і почесні грамоти. Сумлінного фахівця Євгенію Лісовець запрошували працювати за спеціальністю у новостворений Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат і у м. Житомир, однак вона відмовлялася, адже у рідному селищі була родина: чоловік і трійко дівчат, власноруч зведений будинок, батьки, родина, друзі.

У 1981 році Євгенія Володи-
мирівна перейшла працювати у відділення Будбанку СРСР. Звідси у 1985 році пішла на заслужений відпочинок.

Непросто складалася доля ювілярки: великих зусиль потребувала професійна діяльність, та й в особистому житті були втрати – рано
овдовіла. Спочатку все складалося добре. Свою другу половинку дівчина зустріла у рідному селищі. На початку п’ятдесятих закохані Євгенія і Володимир, які були однолітками, сусідами і більше п’яти років дружили, створили сім’ю. Чоловік довгий час працював на шкідливому виробництві у типографії районної газети, серйозно захворів і досить молодим помер.

Дочки Тетяна, Валентина, Людмила повиростали, повиходили заміж, стали мамами, діждалися онуків. Нині тішиться бабуся Женя шістьма онуками, дев’ятьма правнуками, які завжди залюбки провідують стареньку, всіляко допомагають. Мріє вона дочекатися і праправнуків.

Особливо пишається бабуся, що внучка Наталка пішла її стежкою – здобула освіту бухгалтера і нині працює головним бухгалтером у Хорошівському музеї коштовного і декоративного каміння.

Незважаючи на досить поважний вік, Євгенія Володимирівна сама порається у будинку, хоч це робити стало важче, самостійно готує улюблені страви, та й дочки постійно частують неньку різноманітними смаколиками.

Ще й досі жінка з теплотою згадує своїх колег по роботі, які стали подругами.

Євгенія Володимирівна розповідає, що за роки праці майже увесь час проводила на робочому місці. Доводилося затримуватися і до 22-ї й до 23-ї години. А скільки разів зустрічала Новий рік чи в Держбанку чи по дорозі додому. Дочки майже не бачили маму, яка була на роботі від темна до темна. Їхнім вихованням займалася бабуся.

Старанний, відповідальний бухгалтер – такою працівницею була Євгенія Володимирівна, адже молодші колеги по роботі і досі з теплотою згадують її поради та планують привітати наставницю з таким поважним ювілеєм.

Щирі віншування ювілярці надсилаємо і ми. Зичимо міцного здоров’я і щасливого довголіття у дружному родинному колі.

Ірина Сівінська.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *