Підсумки роботи освітян району за минулий навчальний рік

30 серпня освітяни Хорошівського району підводили підсумки за минулий та визначали пріоритетні напрямки діяльності й завдання на новий навчальний рік.

Цьогоріч уперше педагоги Новоборівської та Іршанської об’єднаних громад проводили педагогічні конференції окремо від колег із Хорошівської громади та району.

Процес децентралізації, що нині триває в державі, передбачає реформування в усіх сферах життя громад. Так у 2016 році був створений відділ освіти, охорони здоров’я і соціально-культурної сфери Новоборівської селищної ради, який очолює Людмила Магдич, а також був створений відділ освіти, молоді, спорту, культури та охорони здоров’я Іршанської селищної ради, очолюваний Наталією Закревською. У січні 2017 року створенно відділ освіти Хорошівської селищної ради, начальник його – кандидат педагогічних наук Тетяна Шарненкова. Продовжує свою роботу відділ освіти, молоді, спорту, культури і туризму Хорошівської РДА під керівництвом Олени Матвійчук.

Цим відділам підпорядковані освітні заклади та установи. Новоборівському – 5 загальноосвітніх закладів, 6 дошкільних (із них 2- центри розвитку дитини) та 1 поза-шкільний навчальний заклад. Іршанському – 2 загальноосвітні та 3 позашкільних навчальні заклади. Хорошів-ському – 12 загальноосвітніх, 13 дошкільних (із них 1 центр розвитку дитини), 1 поза-шкільний навчальний заклад. Районному відділу підпорядковані 3 загальноосвітні та 3 дошкільні навчальні заклади.

Основні тези з доповідей начальників відділів освіти на педагогічних конференціях

Із доповіді Олени Матвійчук

Атестати про повну загальну середню освіту отримали 18 одинадцятикласників Топорищенського НВК та 10 випускників Будо-Рижанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Свідоцтва про базову загальну середню освіту отримали 16 дев’ятикласників Топорищенського НВК, Будо-Рижанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Червоногранітнянської ЗОШ І-ІІ ст. Учениця 9 класу Червоногранітнянської ЗОШ І-ІІ ст. Корицька Тетяна отримала свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою.

У 2017-2018 навчальному році здобуватиме освіту 201 учень у загальноосвітніх навчальних закладах . Уперше сядуть за шкільні парти 26 першокласників.

Влітку 2017 року 114 учнів загальноосвітніх навчальних закладів відпочили та здобули нові знання з різних іноземних мов у відпочинковому таборі Топорищенського НВК та мовних таборах Червоногранітнянської ЗОШ І-ІІ ст. та Будо-Рижанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Із доповіді Людмили Магдич

Обов’язкову дошкільну освіту в закладах Новоборівської громади у 2016-2017 навчальному році здобувало 86 дітей 5-6 років, які цьогоріч підуть у 1 клас. Усьо-го ж 332 дитини віком від 2 до 6 років відвідували садочки, а 910 школярів навчалися у закладах освіти Новоборівської ОТГ. Атестати про здобуття повної загальної середньої освіти отримали 74 випускники.

Минулий 2016-2017 навчальний рік характеризувався напруженою роботою освітян громади. Новоборівський ЗНЗ І-ІІІ ступенів-ліцей реорганізовано в опорний заклад, який був оснащений сучасними кабінетами фізики, математики, біології та хімії.

Є здобутки й перемоги учнів та педагогів на рівні громади, району та області. Поліпшено матеріально-технічну базу закладів освіти.

Відповідно до заходів відділу освіти з підготовки та проведення відпочинку дітей влітку 2017 року при всіх навчальних закладах працювали пришкільні оздоровчі табори, в яких було оздоровлено 311 дітей, що становить 37,5% від загальної кількості учнів.

У Новоборівському ЦДЮТ працює 14 гуртків, які відвідують 347 вихованців дошкільного та шкільного віку.

Із доповіді Наталії Закревської

Упродовж 2016-2017 навчального року діяльність відділу з питань освіти, молоді, спорту, культури та охорони здоров’ я Іршанської селищної ради була спрямована на реалізацію державної політики щодо збереження всіх ланок освіти (дошкілля, школи, позашкільні заклади), на їх розвиток і модернізацію.

За час роботи відділу приведено в порядок нормативно-правову базу шкіл громади, затверджено статути загальноосвітніх навчальних закладів у новій редакції, перероблені печатки, зроблено відповідні записи в трудових книжках працівників освіти.

Так у 2016 році було розпочато роботи по проекту теплової санації приміщення початкової школи Іршанського НВК, було замінено усі вікна та двері на енергозберігаючі, реконструйовано дах будівлі. Влітку 2017 року відбувся другий етап проекту – зовнішня реконструкція фасаду будівлі.

До початку минулого навчального року в декількох класних кімнатах Іршанського НВК було поновлено меблі та дошки, придбані жалюзі на вікна.

Наприкінці 2016 року на умовах співфінансування 30% на 70% був придбаний шкільний автобус на 30 посадкових місць. Із бюджету громади було виділено 480 тис. грн.

Іршанському НВК «Гімназія-ДНЗ» було передано 11 нових комп’ютерів. У листопаді 2016 року було виділено кошти місцевого бюджету та придбано 5 комп’ютерів для потреб Добринського НВК.

Встановлено теплові твердопаливні котли для приміщення початкової школи Іршанського НВК.

Гостро стоїть проблема теплової санації корпусу дошкільного підрозділу Іршанського НВК «Білочка», потребують ремонту приміщення Добринського навчально-виховного комплексу, як дошкільного підрозділу, так і школи.

Потребують капремонту приміщення, передбачені для роботи Іршанського Центру естетичного виховання.

В іршанській громаді загальна кількість дітей шкільного віку становила 837, дошкільного – 325. На початок нового 2017/2018 навчального року приступили до занять 832 учні.

У 2017 році 61 учень стали випускниками загальноосвітніх за-кладів громади. З них 4 учні Іршанського НВК «Гімназія – ДНЗ» нагороджені золотими та срібними медалями. 9-ть класів закінчило 56 учнів, на жаль, жоден учень не отримав свідоцтва з відзнакою.

Усі випускники стали учасниками зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року. 57,1% випускників отримали високий та достатній рівень навчальних досягнень.

Із доповіді Тетяни Шарненкової

У загальноосвітніх навчальних закладах Хорошівської ОТГ протягом минулого навчального року навчалося 1737 дітей шкільного віку та 678 дошкільнят. Позашкільною освітою охоплено 323 дитини.

За результатами навчального року базову загальну середню та повну загальну освіту здобули 125 випускників. Із них 4 нагороджені золотою медаллю (учні Хорошівської гімназії). У ЗНО взяли участь 88 учнів ЗНЗ громади (100%).

Цьогоріч уперше двері школи відчиняться для 183 першокласників.

На початку червня створено опорний заклад на базі Хорошів-ської гімназії, до складу якого увій-шли 2 філії –Дашинська ЗОШ І-ІІ ступенів та Суховільський НВК «ЗНЗ І ступеня–ДНЗ».

Практичний психолог Хорошівського НВК Броновицька М.Ю. нагороджена дипломом І ступеня обласної педагогічної виставки «Сучасна освіта Житомирщини-2017». Обласною експертною комісією затверджено психокорекційний комплекс «Психологічна підготовка першокласників до навчання в школі» практичного психолога Броновицької М.Ю.

Учениця 11 класу Хорошівської гімназії Анна Зіник стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

У Хорошівському центрі дитячої та юнацької творчості займається 323 вихованці.

При 10-ти навчальних закладах громади під час літніх канікул працювали пришкільні табори, які охопили відпочинком 750 дітей, що становить 45,4% від загальної кількості.

За рахунок коштів субвенції з обласного бюджету у 2017 р. при-дбано енергозберігаючі світильники для 7 освітніх закладів на суму 108 098 грн; інтерактивне обладнання та інвентар для комбінованої майстерні на суму 30 000 та жарочну шафу вартістю 6000 для Зубринської ЗОШ; проведено ремонт водостічної сиситеми у Краївщинському НВК на суму 30 000 грн.

Придбано комп’ютери для Дворищенської ЗОШ на суму 20 000 грн.

На умовах співфінансування з місцевого бюджету виділено 395 899 грн на проведення санації (реконструкції) з урахуванням утеплення стін будівлі Хорошівської гімназії та 18 000 грн додано на ремонт водостічної системи Краївщинського НВК.

За кошти селищної ради у 2017 р. придбано лічильники для Дворищенської ЗОШ, Краївщинського НВК, Рижанського ДНЗ на суму 5 880 грн., дренажно-фекальний насос для Краївщинського НВК вартістю 3000 грн, замінено вікна на металопластикові у Поромівській ЗОШ на суму 17 234 грн.

Розпочато роботу по обладнанню медіатеки у Хорошівській гімназії та заміні котла у Зубринській ЗОШ.

Завдань перед освітянською галуззю стоїть надзвичайно багато. Попри усі негаразди освітяни ра-йону налаштовані на плідну, творчу співпрацю.

Підготувала Ірина Сівінська.
На фото: доповідає Тетяна Шарненкова; нагороду вручає Людмила Магдич.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *