Хорошівська селищна рада звітує

Шановні жителі Хорошівської громади! Уже півроку ми працюємо у складі Хорошівської об’єднаної територіальної громади. Звісно, за такий короткий термін ми не можемо вирішити всі проблеми нашої громади: одночасно відремонтувати дороги, освітити сільські вулиці. Є проблеми в медицині, освіті та інших галузях. Але ми знаємо, що будь-який шлях починається з перших кроків. Ми впевнені в тому, що разом із вами, спільно, ми йдемо вперед.

У грудні 2016 року за результатами виборів до нас приєдналось 11 сільських рад – 41 село та 8800 жителів, це великий потенціал і велика відповідальність.

На сьогодні Хорошівська селищна рада налічує 44 населені пункти із загальною чисельністю 16895 жителів та загальною площею 47215 га.

На території громади функціонує 25 закладів освіти (із них 13 дошкільних закладів, у яких 678 дошкільнят, 12 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких 1737 учнів; 2 позашкільних заклади (дитячо-юнацька спортивна школа та центр дитячо-юнацької творчості));

24 заклади охорони здоров’я (із них 16 ФАПів, 7 амбулаторій, 1 Центр первинної медико-санітарної допомоги);

36 закладів культури: Хорошівський будинок культури; 20 сільських клубних закладів-філій; 13 бібліотечних установ; Хорошівська музична школа; музей історії.

Спільно з депутатським корпусом 8 скликання проведено 6 сесій. Завдяки злагодженій роботі депутатів було прийнято 163 рішення, а також проведено 6 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 110 рішень.

У зв’язку із резонансними подіями навколо проблемного питання – вирубки лісів, усі заяви та пропозиції по даній проблемі проходять через обговорення на профільній комісії та сесії селищної ради. Ми не ставимо перед собою мету зупинити роботу лісгоспу, але вважаємо, що вирубка лісів має відбуватися цивілізовано, із відновленням насаджень та врахуванням думки місцевих жителів.

За півроку до Хорошівської селищної ради та її виконавчих органів надійшло 1029 звернень громадян. Жителям громади видано 8375 довідок різного характеру: для отримання субсидій на житлово-комунальні послуги, для пред’явлення в управління пен-сійного фонду, в управління праці і соціального захисту РДА, в ра-йонний центр зайнятості, для оформлення спадщини в нотаріальну контору, для пред’явлення в інші районні служби.

БЮДЖЕТ

Бюджет селищної ради на 2017 рік затверджено в сумі 70 млн 778 тис. 080 грн, а саме: власні доходи складають 16 млн 250 тис. грн; загальний фонд становить 70 млн 400 тис. 100 грн (медична, освітня субвенції); спе-ціальний фонд – 377 тис. 980 грн. За 6 місяців перевиконання бюджету становить 4 млн 392 тис. 500 грн власних доходів загального фонду, які були спрямовані на заробітну плату працівникам освіти (місцевий бюджет), культури, новоствореному відділу сім‘ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення, на благоустрій та поточний ремонт доріг сіл та селища ОТГ. Також ці кошти були спрямовані на ремонт та реконструкцію приміщень (Хорошівської гімназії, музичної школи), бу-дівництво дитячого майданчика в смт Хорошів. Селищна рада надала субвенцію районному бюджету в сумі 285 тис. грн, у тому числі на забезпечення соціальними послугами громадян похилого віку, інвалідів, дітей-інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги – 150 тис. грн; на пільги інвалідам по зору – 15 тис. грн; на компенсацію за пільговий проїзд автомобільним транспортом окремих категорій громадян – 30 тис. грн; Хорошівській ЦРЛ на стоматоло-гічне (хірургічне, терапевтичне) протезування пільговим катего-ріям населення – 15 тис. грн; Хорошівській ЦРЛ на поточний ремонт даху будівлі – 25 тис. грн; на утримання Трудового архіву Хорошівського району – 50 тис. грн. Також придбано меблі для кабінетів Хорошівського районного військового комісаріату на суму 10 тис. грн.

РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ

Враховуючи, що на території Хорошівської громади розміщена велика кількість освітньо-виховних закладів, де навчаються наші діти, першочерговим завданням для нас є покращення матеріально-технічної бази цих закладів.

Так, проведено реконструкцію, утеплення будівлі Хорошівської гімназії за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету.

Проведені роботи по заміні водостічної системи та придбано дренажно-фекальний насос для Краївщинського НВК.

Придбано лічильники для Дворищенської ЗОШ, Краївщинського НВК, Рижанського ДНЗ.

Замінено вікна на металопластикові у Поромівській ЗОШ.

Розпочато роботу по обладнанню медіатеки та капітальному ремонту внутрішніх санвузлів у Хорошівській гімназії та заміні котла у Зубринській ЗОШ. Також окрасою центру Хорошева став дитячий майданчик, який зручно розмістився біля дитячо-юнацької спортивної школи.

Проведено державну експертизу та силами Хорошівського житлово-комунального підприємства розпочато роботи по капітальному ремонту зовнішніх мереж водогону по вул. Житомирській у селищі.

Направлено на державну комплексну експертизу проектно-кошторисну документацію по реконструкції та утепленню Хорошівського НВК (шкільного та дошкільного підрозділів).

Проходить експертизу документація по капітальному ремонту покрівлі будівлі Хорошівської дитячо-юнацької спортивної школи.

Заплановано будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям у селі Рижани, капітальний ремонт фасаду Хорошівської музичної школи, капітальний ремонт (утеплення) будівлі Хорошівської дитячо-юнацької спортивної школи.

У селах Сколобів, Поромівка, Краївщина, Зубринка, Грушки, Рижани планується освітлення центральних вулиць.

Замовлено та у стадії виконання проект «Реконструкція біологічних очисних споруд смт Хорошів».

На стадії завершення підготовка до аукціону з продажу двох земельних ділянок у смт Хорошів.

Одна із важливих проблем Хорошівської громади – це відсутність громадських пасовищ поблизу населених пунктів, розташованих на території Хорошівської селищної ради. А тому для зняття соціальної напруги серед населення, селищною радою підготовлені та подані до головного управління Держгеокадастру в Житомирській області клопотання щодо надання земельних ділянок під громадські пасовища старостинських округів Рижан, Суховолі та Сколобова.

Із метою поповнення місцевого бюджету, на чергову сесію за-плановано винести питання про затвердження положення про соціально-економічну співпрацю з орендарями сільськогосподарських земель. У даному положенні буде запропоновано орендарям долучатися до розвитку інфраструктури громади у вигляді внеску в межах 100 грн за гектар орендованої землі. Сподіваємося на підтримку депутатського корпусу Хорошівської селищної ради з прийняття даного рішення.

БЛАГОУСТРІЙ ГРОМАДИ

Благоустрій Хорошівської громади є одним із основних завдань, яке постійно на порядку денному. За 6 місяців поточного року Хорошівське житлово-комунальне підприємство виконало ряд робіт по благоустрою території громади. Здійснено ямковий ремонт доріг Хорошева, посипку вулиць (вивезено 1 тис. тонн відсіву). Встановлено та демонтовано дорожні знаки. Здійснено роботи з прибирання стихійних сміттєзвалищ, зрізання дерев та кущів, прибирання центральних доріг, заміни лампочок, підвезення піску, складування сміття. Роботи з грейдерування сільських доріг будуть продовжуватися восени.

Станом на 1 липня цього року селищна рада надала фінансової допомоги Хорошівському ЖКП на суму 150 тис. грн.

Є попередня домовленість із ПАТ «Західкварцсамоцвіти» щодо відновлення доріг Суховоля – Краївщина, Дашинка – Рудня Шляхова, що покращить автомобільне сполучення у громаді.

Проводяться проектні роботи по двох ділянках річки Ірша щодо її очищення, адже паркова зона є улюбленим місцем для відпочинку жителів селища, тому будемо поступово наводити лад у цій місцевості.

Для старостинських округів закуплено тримери для косіння бур’янів і трави.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

Упродовж 6 місяців поточного року із заявами на отримання матеріальної допомоги до Хорошівської селищної ради звернулось 142 громадян, із них 66 учасників АТО, 76 онкохворих та загального захворювання. Всього надано допомоги на 66 800 грн.

Документи 96 громадян подано до управління праці та соціального захисту населення РДА на отримання пільгового палива, з них 15 учасників Другої світової війни, 32 учасники бойових дій, 5 інвалідів війни, 20 багатодітних сімей, 11 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, 9 медичних пра-цівників, 4 педагоги.

17 соціальних робітників відділу сім’ї, дітей, молоді, спорту та со-ціального захисту населення здійснюють соціальне обслуговування 139 одиноких непрацездатних громадян, у тому числі 47 ветеранів війни.

Окрім цього, здійснюється патронаж 7 прийомних сімей, 42 дітей-сиріт, 35 осіб із їх числа та 100 дітей із функціональними обмеженнями за тісної підтримки медпрацівників ЦПМСД та виконуючих обов’язки старост.

Селищна рада висловлює вдячність виконавчому комітету, депутатам селищної ради, ра-йонній державній адміністрації, районній раді, обласній державній адміністрації й особисто голові І.П. Гундичу за увагу та підтримку, обласній раді, депутату Верховної Ради Украни П.В. Дзюблику, депутатам обласної ради В.К. Ковальчуку, А.О. Подіку, О.М. Яковчуку, керівникам підприємств, установ та організацій, громадським організаціям, активним жителям нашої громади, хто підтримував і допомагав селищній раді у виконанні заходів із соціально-економічного розвитку, хто не словами, а справами доводив свою небайдужість до становлення і розвитку нашої громади.

Повага один до одного є основним чинником розвитку суспільства, тому закликаємо всіх до злагодженої співпраці.

Усі жителі громади можуть звертатися до селищної ради зі своїми пропозиціями у будь-який час.

Селищний голова В.В. Столярчук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *