Осяяна любов’ю до людей книга

Микола Ходаківський – позаштатний кореспондент газети «Прапор» і невтомний літописець рідного краю. Його книги, в яких зберігаються спогади про історію рідного села, його мешканців, про історію інших сіл нашого району та їх працьовитих мешканців, не можуть лишити нікого байдужим. Адже вони написані простою, усім зрозумілою мовою та прославляють сільських трударів, які працюють на благо рідній землі. Своєю активною діяльністю автор уже здобув багато поціновувачів як серед земляків, так і за межами нашого району. Микола Тодосійович уже видав чотири власні книги – «Сльозинки мого щастя», «Місто, народжене титаном», «Диво калинове», «Життєві скарби». А нещодавно світ побачила нова його книга – «Перлина душі». За словами автора, тут уміщено спогади про духовне життя Добринської церкви Різдва Пресвятої Богородиці, яка 21 вересня 2012 року відзначила своє 100-річчя; про 100-річчя Фасівської церкви Казанської ікони Пресвятої Богородиці, яке святкували 4 листопада 2014 року; про відзначення 150-річчя Фасівської школи – найстарішого закладу освіти Хорошівського ра-йону, та про багатьох вчителів цієї школи, зокрема про В.Д. Солону, Н.М. Столяр, С.С. Журавського, Н.А. Кирилович; та розповіді про цілу плеяду жінок-рукодільниць.

Усі оповіді автора сповнені теплом та доброзичливою приязню до людей, оптимізмом і невичерпною надією на краще. Автор щиро захоплюється умінням майстринь-рукодільниць – Г.П. Устимович, А.В. Северин, Г.С. Степанюк,
 А.Т. Голуб (Романчук), Н.І. Андрусяк, Н.П. Стретович, Г.К. Ясинецької, Н.С. Нечипоренко. Їм автор адресував поезію «Рукодільницям присвячую» як вдячність за їх працю і талант.

Окремо у своїй новоствореній книзі Микола Ходаківський поділився розповідями про старожилів-краян, які пройшли багатий, сповнений і радістю, і горем вік. Серед них, зокрема, подружжя Лісових, М.Ф. Войнаровський, Н.М. Слобожан, Г.І. Фурніченко, Г.М. Корнійчук, К.М. Усенко, А.М. Міненко. На сторінках книги від щирого серця автор бажає їм многих літ, щастя та достатку.

Також з особливим трепетом описує Микола Тодосійович історію Добринського та Фасівського храмів. Він щиро висловлює вдячність старості Добринської святині Ф.І. Вишнівському, жінкам-майстриням громади, які вишивають ікони з ликами святих – Любові Шевчук та її доньці Людмилі, сільському голові Світлані Яворенко (Булизі) та місцевому художнику Валерію Черкащенку. Також від імені мешканців с. Фасова Микола Ходаківський надсилає слова вдячності керівникам-благодійникам, приватним підприємцям, які сприяли встановленню пам’ятного хреста у селі.

Окремий нарис описує історічне становлення Фасівської школи, її педагогічний склад та роздуми про перспективність навчального закладу. Автор уболіває за долю школи та сподівається, що вона житиме й надалі, адже є своєрідним центром суспільного і культурного життя громади.

Окрім історичного матеріалу та життєписів, книга містить і повчальні історії для дітей («Гарбузові слізки»), і сміхограми («Перукарня», «Про вік людини» та ін.), і ліричні поезії (цикли «Незабутнє», «Джерело життя», «Нотки моєї душі», «Рідний край»).

У книзі вміщені портрети людей-трудівників, фотографії творчих доробків як майстринь-вишивальниць, так і самого автора, храмів та світлин із шкільних та домашніх архівів.

Автор висловлює щиру вдячність за сприяння виходу книги «Перлина душі» голові Іршанської об’єднаної територіальної громади А.Б. Раку, працівникам та редактору газети «Прапор» Г.Л. Мінялук, директору Хорошівського музею історії О.С. Голяченку, В.А. Пархомчук та бібліотекарю з Фасової В.О. Турчин.

Автор доклав усіх зусиль, аби його книга «Перлина душі» викликала в читачів захоплення і почуття гордості за своїх земляків та малу батьківщину. А для підростаючого покоління вона – джерело інформації про рідний край та його талановитих, високодуховних людей.

Ірина Коханська.
На фото: Микола Ходаківський зі своєю новою книгою та виробами його умілих рук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *