Як уберегтися від спеки та уникнути наслідків її дії?

За прогнозами синоптиків, незабаром очікується справжня спекотна погода. Тому ми надаємо кілька простих порад, які дозволять мінімізувати наслідки впливу високих температур атмосферного повітря на здоров’я населення.

Особливу увагу в спеку необхідно приділяти дітям. Дитячий організм набагато чутливіший до підвищеної температури навколишнього середовища, ніж дорослий. Мають насторожити такі симптоми перегрівання дитини: почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинне капризування, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або навіть і непритомність. За перших проявів нездужання з дитини потрібно зняти одяг, покласти її в горизонтальне положення, протерти все тіло змоченою у воді серветкою й обов’язково давати пити кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму.

Щоб уникнути небажаного впливу високих температур на організм, намагайтеся без особливої потреби не виходити на вулицю під час найбільшої сонячної активності – в період із 11-ї до 17-ї години дня. На вулиці намагайтеся триматися в затінку. Жінкам радимо мінімізувати використання декоративної косметики.

Особливу увагу слід приділити харчуванню. Їсти слід легку їжу: овочі, фрукти, відварені рибу та птицю. Бажано повністю вилучити зі свого раціону жирні, смажені й солодкі страви. Слід багато пити, не менше 1,5-3 л рідини на день. Уникайте вживання алкоголю, у тому числі й пива, а також різних солодких газованих напоїв, які не тільки не втамовують спраги, а й уповільнюють обмінні процеси в організмі.

Аби не навантажувати організм у спекотну погоду, намагайтеся виключити силові фізичні навантаження й, за можливості, звести активність до мінімуму.

Бережіть себе та будьте здорові!

Ірина Базилюк, санітарний фельдшер Хорошівського відділення Коростенського міжрайонного відділу ДУ «ЖОЛЦМОЗУ».

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *