Порадились із громадою і вирішили діяти

Працівники Хорошівської ОТГ у співпраці з Благодійною громадською жіночою організацією «Нитка Аріадни» в рамках проекту «Успішні локальні громади» у червні цього року провели локальний аналіз із вивчення думки громади з вирішення однієї з важливих проблем ОТГ. Для вивчення було визначено проблему щодо облаштування занедбаного літнього танцювального майданчика біля річки Ірша в селищі Хорошів з метою обладнання цього місця і створення комфортної зони для літнього змістовного відпочинку жителів громади різних вікових груп та соціального стану.

Попередньо представники селищної ради та БГЖО «Нитка Аріадни» навчалися на семінарах-тренінгах у рамках проекту «Успішні локальні громади», який реалізується за сприяння Національного фонду в підтримку демократії США.

Для вивчення громадської думки щодо ремонту та облаштування літнього танцювального майданчика було проведено низку заходів: здійснено локальний аналіз «Підвішені запитання», локальний аналіз «Дослідницька прогулянка» та проведено анкетування «Передай далі».

Близько 80 жителів громади взяли участь в опитуванні «Підвішені запитання». У фойє будинку культури були на стіні вивішені запитання, на які усі бажаючі могли написати відповідь, скориставшись наданим папером та ручками й маркерами, і підвісити аркуш із власною відповіддю на прищепці до натягнутого шнурка.

Для участі у проведенні локального аналізу «Дослідницька прогулянка» було залучено представників трьох вікових категорії населення: люди літнього віку, молодь і підлітки. Кожна група була по 8-10 осіб.

Для проведення локального аналізу «Передай далі» були залучені депутати селищної ради. Вони на волонтерських засадах передавали анкети у себе на виборчих дільницях людям різного віку. Також до анкетування були залучені працівники селищної ради, галузі культури, інші громадяни. Загалом у рамках саме цього локального аналізу було опитано 103 особи.

17 липня голова БГЖО «Нитка Аріадни» Галина Мінялук оприлюднила результати вивчення громадської думки. На заході з оприлюднення були присутні тренерка проекту «Успішні локальні громади», представниця ГО «Волинський ресурсний центр» Руслана Стасюк (м. Рівне), заступник голови Хорошівської селищної ради Василь Зіник, представники Хорошівської селищної ради, директор будинку культури Зофія Райковська, працівники будинку культури та відділу культури Хорошівської ОТГ, представники громадськості.

Зокрема, Галина Мінялук представила присутнім відеопрезентацію зі світлин, що відображають проведені заходи, та повідомила, що в рамках локального аналізу опитано понад 200 громадян. Переважна більшість із них вважають необхідним облаштування місця відпочинку для жителів громади на місці занедбаного танцювального майданчика. Багато з них написали чи озвучили свої пропозиції щодо облаштування цього місця та можливостей його використання, а також переважна більшість респондентів висловила бажання взяти участь на волонтерських засадах у роботах із розчищення та облаштування цього місця.

Старші люди хочуть мати такий майданчик для проведення своїх зустрічей, танцювальних заходів, репетицій і виступів вокальних колективів. Підлітки й молодь хочуть теж мати таке місце для проведення дозвілля, зокрема й для літнього кінотеатру, танцмайданчика під живу музику тощо. Було кілька пропозицій влаштувати тут wi-fi зону.

Окрім конкретних відповідей на запитання, дехто з опитуваних висловив думку щодо необхідності влаштування громадських убиралень як на території селища, так і в зоні танцювального майданчика.

Загалом проведений локальний аналіз показав, що визначена проблема є актуальною, її необхідно вирішувати і представники громади готові докласти власних зусиль для створення комфортного літнього місця відпочинку на базі колишньої «клітки».

Мета визначена, тепер необхідно віднайти ресурси і реалізувати намічене, аби життя в громаді ставало більш комфортним для кожного.

Світлана Федоренко.
Фото Ірини Сівінської.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *