Пам’яті Орфея поліського краю

17 липня у залі засідань Хорошівської районної ради працівники бібіліотеки підготували та провели літературну годину до 80-тиріччя від дня народження поета, мистецтвознавця, журналіста – Валентина Грабовського, якого земляки називали співцем поліського краю.
На захід завітали представники влади: голова райдержадміністрації – Галина Ширченко, заступник голови райради – Лілія Ковальчук, представники Хорошівської ОТГ, її структурних підрозділів та любителі поетичного слова.

Життя видатного Валентина Грабовського тісно пов’язане з нашим краєм. Хоча майбутній поет народився на Харківщині 10 липня 1937 року, та все життя прожив і оспівував чудовий поліський край, до якого у 1939 році переїхав із родиною. Дитячі та юнацькі роки поета минали в батьківському селі Вірівка Ємільчинського району. З дитинства пізнав важку сільську працю, адже рано втратив батька, який загинув у роки Другої світової війни. Залишився з матір’ю, яка згодом стала головною героїнею його поезій. По закінченню Великояблунецької середної школи вступив на філологічний факультет Житомирського педінституту, а згодом – на факультет журналістики в Києві.

Із серпня 1959 року по травень 1961 року він проживав у нашому районі, працював відповідальним секретарем районної газети «Колгоспна праця» (нині «Прапор»), а згодом часто навідувався у тоді ще Володарсько-Волинський район на творчі зустрічі з читачами.

Працівники Хорошівської бібліотеки – Людмила Шевчук та Катерина Мельниченко ознайомили глядачів із біографічними та поетичними сторінками життя Валентина Грабовського. З уст Валентини Шевчук лунали поезії поліського Орфея. Фотопрезентацію та музичний супровід забезпечила Ніна Шевчук.

До уваги глядачів була предствалена виставка творчого доробку поета «Співець Полісся».

Саме про цікаві епізоди із життя поета і письменника, пов’язані з періодом його роботи в газеті «Колгоспна праця», повідомила присутнім редактор «Прапора» Галина Мінялук. Вона, зокрема, переповіла спогади колишнього активного позаштатного кореспондента газети Олександра Олексійовича Сидоренка про його тісну дружбу з Валентином Грабовським. Валентин Болеславович певний час проживав у родині Сидоренків у Рижанах і саме тут під впливом прекрасних краєвидів мальовничого поіршання та від захоплення красою поліських дівчат народилося багато його творів пейзажної та любовної лірики.

А ще своїми спогадами та враженнями про зустрічі й спілкування із видатним поетом поділилися заступник голови районної ради Лілія Ковальчук та Валентина Онофріюк.

Для нас, сучасників, Валентин Грабовський назавжди залишиться поліським Орфеєм, життєвим кредо якого були поетичні рядки:

Не жить мені, якщо забуду
Тебе, земля батьків свята,
Де хлюпають піснями в груди
Мої жита – моє життя.

Ірина Сівінська.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *