На часі тісна співпраця задля розвитку громад

На початку липня уся спільнота відзначила День архітектора України. Цю професію, котра є справжнім мистецтвом, обирають творчі особистості. Праця архітектора з формування життєвого середовища з одночасним забезпеченням охорони навколишнього середовища та збереження культурної спадщини не тільки району, а й держави загалом, є надзвичайно важливою.

При Хорошівській райдержадміністрації створено управління соціально-економічного розвитку, до складу якого увійшов відділ містобудування і архітектури житлово-комунального господарства. Понад тридцять років у ньому незмінно трудяться висококваліфіковані, досвідчені фахівці – начальник Ліна Степанівна Самойленко і головні спеціалісти: Наталія Олександрівна Лісовець та Олена Павлівна Ісечко. Їх основною функцією є забезпечення реалізації та контроль державної політики у сфері містобудування та архітектури на території району, видання будівельних паспортів для індивідуальних забудов, містобудівних умов та обмежень на забудову земельних ділянок, паспортів прив’язок для тимчасових споруд підприємницької діяльності, висновків на приватизацію земельних ділянок, перевірка поданих проектів на відповідність містобудівній документації. При відділі створена містобудівна рада, яка розглядає містобудівну документацію, детальні плани територій розміщення об’єктів та ін., окрім цього проводить громадські слухання та обговорення поданих проектів.

Загальна площа Хорошівського району в адміністративних кордонах складає 87 тисяч га, в якому налічується 80 населених пунктів, у тому числі 3 селища міського типу, які забезпечені генеральними планами, що розроблялися в 1965-1985 роках.

– Відповідно до закону та прикінцевих положень про регулювання містобудівної діяльності на території району розроблено дев’ять детальних планів території для розміщення об’єктів, які уточнюють положення генерального плану населеного пункту та визначають планувальну реалізацію і розвиток даної території. У зв’язку з новою законодавчою базою у бажаючих будувати нові об’єкти виникають великі проблеми, адже генеральні плани населених пунктів і містобудівна документація не відповідають сучасним законодавчим нормам, потребують оновлення та розробки. Тому головам об’єднаних територіальних громад необхідно передбачити кошти на приведення у відповідність законодавчим вимогам містобудівну документацію, генеральні плани населеного пункту або плану зонування території, або її детальних планів, що спростить оформлення вказаних документів. Законодавство забороняє навіть відведення земельної ділянки, якщо не передбачено містобудівною документацією розташування об’єкту. У зв’язку з цим виникло багато хаотичних самочинних забудов. Багато людей приходять до відділу оформити документи, коли вже є забудови, а, відповідно до законодавчої бази, ми не можемо видати будівельний паспорт, тому що земельна ділянка забудована. Це є самовільне будівництво, що тягне за собою оформлення і накладання штрафу інспекцію архітектурного контролю. У 2015 році існувала будівельна амністія, яка надавала дозвіл уводити в експлуатацію та легалізувати об’єкти самовільного будівництва. В попередні роки багато людей скористалися цією амністією. На даний час проект закону про амністію є, але він не запроваджений.

Наприклад, громадянин виявить бажання будувати індивідуальне житло. Пройшовши порядок отримання земельної ділянки у власність для наступного етапу робіт, він готує пакет документів для отримання будівельного паспорта у відділі містобудування та архітектури житлово-комунального господарства. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.

Просимо усіх мешканців району, перш ніж розпочати будівництво, зайти в райдержадміністрацію у відділ містобудування і архітектури житлово-комунального господарства, підготувати пакет документації для забудови земельної діяльнки, протягом десяти днів на основі поданих документів спеціалісти відділу підготують будівельний пасторт, який видається на безоплатній основі, – зазначила Ліна Степанівна.

Наразі головні спеціалісти відділу надають архітектурні послуги, дозвільні документи на будівництво для жителів району та об’єднаних громад. Хорошим прикладом такої співпраці є новозбудовані об’єкти по селищах і селах Хорошівщини. Відповідно до законодавчих вимог, у громадах розроблені детальні плани на індивідуальну забудову учасників АТО, а саме: по Хорошеву виділено 4 гектари, в Іршанську – цілий квартал, у Новій Боровій – 20 ділянок. По сільських населених пунктах району за зверненням атовця під забудову надаються вільні земельні ділянки.

Сьогодні відділ активно опікується створенням та роботою ОСББ, яких у районі налічується п’ять – три у Новій Боровій, два у Червоногранітному. Дивлячись на їхню діяльність, хочеться відзначити Новоборівське ОСББ «Пролісок». Згідно із програмою утеплення, вони взяли кредит на термосанацію приміщень, який держава частково погасила. За рахунок власних коштів замінили вікна і двері у під’їздах, замінили усі інженерні мережі, зробили благоустрій прибудинкової території. Багато зроблено, тому жителі будинку задоволені роботою ОСББ.

– У радянські часи було розроблено проект на розвиток парку ім. Кутузова, в якому було передбачено встановлення торгових павільйонів, ігрових майданчиків та оглядовий майданчик, окрім цього повітряний міст, який сполучав би два скелясті береги річки Ірші. Якщо б сьогодні знайшовся інвестор, то в парку можна встановити дитячі ігрові майданчики, тимчасові торгові павільйони, навіть є можливість побудувати ресторан на воді – це дозволяється законодавством. Головне завдання – залучення інвесторів. Може б і в нас знайшовся меценат, який би розвивав Кутузівський парк. Хорошівська ОТГ активно над цим працює. Також можна осучаснити паркову берегову зону, де літній танцмайданчик, там також можна зробити ігрові майданчики, торгові павільйони, передбачити все проектом. Хорошівська селищна рада планує зробити проект землеустрою, щоб встановити межі земельної ділянки паркової зони. Сьогодні у багатьох населених пунктах області є парки, які, окрім краси та історичної спадщини, ще приносять прибуток громаді, – наголосила Ліна Самойленко.

У планах начальника відділу містобудування та архітектури житлово-комунального господарства РДА – тісна співпраця з головами об’єднаних територіальних громад, забудовниками для подальшого розвитку і привабливого вигляду селищ і сіл району. За словами Ліни Степанівни: «Хочеться, щоб громади розбудовувались, залучали інвесторів. Укотре наголошу, що для цього потрібно очільникам громад оновити містобудівну документацію відповідно до сучасних законодавчих вимог. Якщо люди будуються – значить, ми живемо, є перспектива розвитку, немає будівництва – йде занепад не тільки селищ, а й держави загалом».

Ірина Сівінська.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *