Прагнемо об’єднати зусилля з усіма захисниками лісу для спільних дій на користь природі й людям

Площа лісів, що надана у постійне користування Володарськ-Волинському лісництву ДП «Пулинський лісгосп АПК» для ведення лісового господарства – 14265,5 га. Із них хвойних – 32%, твердолистяних- 4%, м’яколистяних – 64%.

Основними завданнями лісництва є насадження дерев, вирубка стиглого лісу та його реалізація, охорона і захист лісових насаджень.

Цього року вже висаджено новий ліс на площі 144,8 га. Цьому і весна посприяла, вона була трохи холодною і вологою, що позитивно вплинуло на приживання молодих пагонів. Якщо стиглий ліс зрубали, то на його місці відразу з’являється нова лісопосадка. Тож усі дискусії довкола того, що лісу більше вирубується, ніж садиться, є недоречними. Ліс швидко відновлюється, і тому стверджувати про те, що скоро весь ліс виріжуть і його не буде – немає ніяких підстав, бо сама природа цього не дозволить.

У Володарськ-Волинському лісництві також здійснюється доповнення лісових культур. Цього року проведено доповнення на площі 56 га.

Лісництво повністю забезпечене посадковим матеріалом.

Побудовано дві теплиці та висіяно насіння сосни звичайної, ялини звичайної, сосни кримської на площі 0,04 га. Створено тимчасовий лісовий розсадник (у Сколобові) площею 0,12 га, в якому висіяно насіння дуба  

червоного. Насіння на посів у лісових розсадниках і теплицях збирається лісовою охороною з кращих порід дерев сосни та дуба. Це значна і кло-

пітка робота лісівників і лісокультурних лісництв, на що нашим підприємством витрачаються значні кошти, щоб у подальшому створити якісні високопродуктивні лісові насадження.

У свою чергу колектив Володарськ-Волинського лісництва щиро вдячний за порозуміння та допомогу юним лісівникам – школярам Топорищенського НВК, Хорошівської гімназії, які взяли участь у весняній посадці лісу. У цих заходах брали участь і керівники району – перший заступник голови РДА Віталій Антонович Римар, голова районної ради Андрій Петрович Ющенко, тоді ще заступник голови РДА Галина Іванівна Ширченко.

Із метою попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж Володарськ-Волинським лісництвом щорічно в лісових масивах уздовж автомобільних доріг, які проходять через лісові масиви та навколо хвойних насаджень створюються мінералізовані смуги та проводиться догляд за ними.

У минулому році ми придбали пожежний автомобіль для боротьби з лісовими пожежами.

Упродовж 2017 року створено мінералізованих смуг – 58,7 км, проведено догляд за мінералізованими смугами 118,7 км. Із метою подальшого поліпшення якості протипожежної пропаганди поновлено діючі межові, інформаційні знаки, аншлаги та встановлено на межах лісових кордонів, біля лісових доріг, у місцях масового відпочинку стенди та плакати протипожежного захисту.

На території адмінприміщення установи встановлено стенд із паспортними даними лісництва.

Дякуючи керівнику підприємства ДП «Пулинський лісгосп АПК» Петру Миколайовичу Курильчуку, усім працівникам установи вчасно виплачується заробітна плата, здійснюються усі необхідні відрахування в бюджет.

У 2017 році до державного бюджету від рубок головного користування сплачено 175,4 тис. грн. Сплачено податків до місцевого бюджету Хорошівського району –  288,9 тис. грн. Лише за другий квартал 2017 року нараховано сплатити до місцевого бюджету 53,3 тис. грн. Податок на землю – 1260 грн. ПДФО -199,7 тис. грн.

На початку 2015 року до Поліського філіалу УкрНДІЛГА, який є науковою установою у галузі лісового господарства та радіоекології лісового господарства, звернувся головний лісничий ДП «Пулинський лісгосп АПК» Роман Анатолійович Ярошенко з проханням виконати дослідження у всихаючих деревостанах сосни на підпорядкованих територіях. Особливу турботу працівників лісгоспу ви-кликали стрімкі процеси, пов’язані з усиханням соснових насаджень, які в останні роки набрали великих обсягів та стрімко поширюються.

У нинішньому році лише за I квартал уже виявлено понад 326 га уражених хворобою лісів. У результаті досліджень була висунута основна гіпотеза науковців щодо причин усихання, яка вказує на глобальні кліматичні зміни, що спричиняють послаблення насаджень. Саме слабкі дерева і заселяє вершинний короїд – шкідник, який є переносником офіостомових грибів, котрі стають причиною «посиніння» деревини. Хвороба поширюється надзвичайно швидко. І поки підприємство отримує всі необхідні дозволи на проведення санітарних заходів – уражені дерева втрачають якість. Від цього втрачають і підприємство, і місцеві бюджети. Адже посиніла деревина годиться хіба що на дрова, а рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів від реалізації дров у рази менша, ніж від реалізації ділової деревини.

Якщо дерево зрізати на початковій стадії захворювання, то нижня частина стовбура ще не зовсім утрачає свої ділові якості, пеньок має вигляд здорового. Нерідко доводиться чути некомпетентні звинувачення, що під виглядом хворих дерев зрізаємо і цілком здорові. Але тут на власні очі можна переконатися, що це не так.

Одним із головних обов’язків працівників державної лісової охорони є охорона лісу від лісопорушень. У зв’язку з масовими крадіжками дуба в сусідніх районах, лісова охорона Володарськ-Волинського лісництва звертається з проханням до мешканців району: у разі виявлення таких лісопорушень повідомляти в Володарськ-Волинське лісни-цтво, правоохоронні органи та екологічні служби. Зокрема, можна звертатися за телефонами: 102, 097-38-89-714.

Дуже хочеться, щоб люди відчули проблеми лісу, щоб ми могли об’єднатися і разом домагатися прийняття виваженого господарського рішення, як вийти з цієї ситуації з мінімальними економічними втратами. На жаль, дискредитація державної лісової охорони в засобах масової інформації на сьогодні досягла високого рівня, лісівника «малюють» мало не ворогом лісу.

Ліс – невід’ємна частина повноцінного життя і відпочинку кожного, і лісівники все роблять для того, щоби стосунки між людиною і природою були гармо-нійними, взаємокорисними.

Юрій Сорока, лісничий Володарськ-Волинського лісництва.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *