Об’єдналися заради майбутнього дітей та рідного селища

Останнім часом у засобах масової інформації неодноразово повідомлялося про жахливу криміногенну ситуацію в селищі Іршанськ. Своїми силами небайдужі жителі намагалися щось змінити: писали листи та звернення до органів влади, зустрічалися з керівництвом поліції. Скрізь отримували позитивні відповіді, але проблеми залишались.

Поспілкувавшись між собою певний час, зрозуміли, що зібралась доволі непогана компанія. Молоді, ініціативні та креативні, кожен із  нас – фахівець своєї справи. Під час зустрічей почали з’являтися спільні ідеї. Для більш ефективного вирішення нагальних проблем Руслана Примасюк запропонувала зареєструвати громадську організацію. Її ж обрали головою, адже  вона просто людина-ідея.

Згодом за допомогою до нас почали звертатися жителі селища. Зокрема, молодих матусь турбувало питання якості харчування малюків у садочку. Ми подали звернення  до селищного голови щодо створення депутатської комісії для перевірки якості й контролю дитячого харчування, теплового режиму та інших важливих питань, пов’язаних із перебуванням діток у садочку.

Не дивлячись на те, що громадська організація заснувалася ще у квітні, офіційна реєстрація ГО «Іршанський актив» відбулася 17 червня. Ми, учасники організації, безмежно щасливі, що сьогодні маємо можливість змінювати наше рідне селище на краще.

Зрештою, учасників активу зацікавила проблема нашого озера, яке є місцем відпочинку та окрасою Іршанська. Адже в селищі проживає багато дітлахів, не всі батьки мають можливість поїхати на відпочинок на море. Тому ГО «І-актив» (скорочена назва) вирішила всіма можливими засобами привернути увагу керівництва селища та ІГЗК до проблеми озера. За допомогою соцмереж оголосили суботник із прибирання прилеглої території. Ось так звичайний благоустрій перетворився на акцію «Наповнимо наше озеро водою», до якого долучилися учасники ГО «Ікра» (громадська організація місцевих рибалок).

Спочатку планували прибирання, потім вирішили зробити дитячий майданчик із шин. У соцмережах провели опитування, місцеві жителі ініціювали збір коштів на повноцінний майданчик. На сьогоднішній день уже зібрано 11 тисяч гривень, збір продовжується.

Потім вирішили додати кольорів навколишньому середовищу і провели опитування жителів, у які кольори бажали б перефарбувати міст. Шляхом голосування було обрано веселку. Особисто я була не дуже задоволена цим вибором, але думка громади для нас – понад усе. Саме таким чином громадськість долучається до наших ініціатив.

Поінформувавши жителів про заплановані заходи, ми не очікували на таку кількість бажаючих. Викликає захоплення те, що селищний голова – Анатолій Рак підтримав цю ідею. Більше того, допоміг фінансово, особисто працював на рівних з усіма від початку до кінця. Взагалі, все, що відбувалося – це якась фантастика. Величезна кількість людей натхненно і злагоджено прибирали територію, будували пісочниці, фарбували міст, який тепер – наша гордість.

У процесі роботи я змінила думку: веселка – це дуже гарно! Пройшовшись уздовж мосту, ніби потрапляєш у казку. За-прошуємо всіх бажаючих переконатися у цьому. Уесь процес було відзнято мною, Михайлом Папроцьким, Тетяною Жендицькою, а наш  it-спеціаліст Євген Стужук змонтував відео та виклав на нашому каналі в інтернеті.

Результат не змусив довго чекати, вже тиждень місцеве озеро наповнюється водою. Ми вдячні всім, хто брав участь в акції. Анатолій Рак пообіцяв долучитися до фінансування дитячого майданчика. Тому найближчим часом очікуємо його встановлення.

На цьому наші ідеї не закінчуються. Плануємо брати участь у конкурсах на отримання грантів, проводити різноманітні фестивалі. ГО «Іршанський актив» ще не раз здивує своєю роботою. Ми відкриті й готові до співпраці. Як виявилося, організувати таку роботу зовсім не складно.

Кільком владним керівникам складно відразу охопити усі сфери, тому громадські організації просто необхідні. Разом ми – сила! Задля цього потрібно об’єднуватись та робити щось корисне для себе, своїх дітей, селища та майбутнього…

Аліна Пилипчук, ГО «Іршанський актив».

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *