Напитись із чистої криниці дитинства і юності

Село наше над рікою
В солов’їних садах,
Де б не були ми, воно завжди з нами
В спогадах, в мріях, у снах…
Солодка згадка днів далеких
Бентежить і хвилює кров.
Тож ми злетілись, мов лелеки,
Щоб з юністю зустрітись знов.

Рідна сторона – колиска, в якій людина народилася. Тут живуть найяскравіші спогади з дитинства, тут усе таке близьке. І куди б доля не занесла – завжди хочеться повернутися у те місце, де зроблено перший невпевнений крок, де вперше вимовлено слово «мама». От і моє життя склалося так, що із рідного села Дуга (Ємільчинського району) я, Галинка Башкір, вилетіла, як пташеня із гніздечка, здобула освіту, знайшла свою половинку, а з 1984 року проживаю з сім’єю у Володарськ-Волинському, який нещодавно перейменовано в Хорошів, і вже багато років працюю, як колись називали, у відділі земельних ресурсів.

Моє рідне село межує із Хорошівським районом. Ще десятиліття тому воно було багатолюдним, із розвиненим сільськогосподарським виробництвом. Сюди приходили і приїздили люди із сусідніх сіл та навколишніх районів на роботу, бо саме у Дузі було багато тваринницьких ферм із відгодівлі молодняка великої рогатої худоби та свиней. А сьогодні тут залишилося всього 9 жителів. Стоїть занедбаний сільський клуб, магазин, багато порожніх будинків дивляться на світ заплаканими потемнілими вікнами. Чимало місць, де зовсім недавно ще було чути людську мову, тепер перетворилися на порожні хатнища, зарослі молодими деревцями та чагарником. І тільки птахи розвеселяють колись доглянуті, а тепер запустілі сади й городи.

Проте 24 червня моя дорога поліська глибинка на короткий час ожила, наповнилася гомоном приязних розмов односельців, веселим сміхом та непроханими сльозами теплих і дорогих спогадів… Із різних куточків України з’їхалися до своєї малої батьківщини колишні жителі села, аби наповнитися позитивною енергією, поринути в спогади дитинства та чарівні юнацькі роки, набратися сил від рідної батьківської землі, сколихнути найтонші струни серця, відвідавши рідне хатнище. До цього милого куточка з’їхалися цілі родини з Дніпра, Черкас, Житомира, Києва, Рівного, Олевська, сіл Пулинського, Хоро-шівського, Ємільчинського районів Житомирщини.

Організували таку незвичайну зустріч перш за все місцеві жителі Володимир Войналович, Валерій Осипович, Валентин Беляк. До них долучилися родина Мартинюків – Надія Жарик, Любов Отришко з донькою та чоловіком, які приїхали з Білогородки, що на Київщині, їхні племінниці Інна та Наталя з Дніпра, Галина Осипович (Доманська) з Києва, Вадим Котвицький із дружиною з Новоград-Волинського.

Одним із активних органі-заторів зустрічі односельців була Ніна Котвицька, яка майже 55 років проживає у Дузі, колись очолювала радгосп, а нині – депутат районної ради. Її син, Вадим Котвицький, та племінник Валерій Онікійчук – захисники нашої землі, учасники АТО.

Святкування відбулося в приміщенні сільського магазину. Попередньо органі-затори зустрічі мусили тут добре попрацювати, щоб зробити його придатним для такого заходу. Стіни прикрасили кульками, березовими галузками, підвели світло із сусіднього будинку. Господині накривали на стіл, піднімали келихи – за здоров’я рідних і близьких, за батьків та дітей, щоб на столі був хліб, а в країні – мир.

Із нашого Хорошівського району на цій зустрічі були мої земляки Алла Онікійчук та Віктор Черняхович із Суховолі, Тетяна Доманська, Василь Сівченко з Хорошева та інші.

Дещо дивна, неординарна подія – зустріч односельців… Той день був незабутнім, сповненим емоцій, теплих спогадів, усмішок і сліз, смутку і радості.

Віктор Доманський із Коростеня запропонував такі заходи проводити щороку. Його всі дружно підтримали. Сподіваємося, що доля подарує нам ще багато таких гарних і незабутніх зустрічей. А ще було б краще, аби отакі вимираючі села стали у нашій країні відроджуватися і у них би знову завирувало життя і затупоті-ли дитячі ніжки…

Галина Ясінська, учасниця зустрічі, односельчанка.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *