Зустріч із юністю

У школі сьогодні свято,
Зібралось гостей багато,
Прийшли у наш спільний дім
Люди кількох поколінь.

Третьої суботи червня на подвір’ї Дашинської школи було людно. З усіх усюд з’їжджалися колишні випускники.

Сльози, посмішки, здивування, обійми, поцілунки – усе зливалося в єдиний гамір. Здаля можна було б подумати, що це звичайна шкільна перерва. А то була зустріч випускників різних поколінь – були молоді і юні, а були люди і поважного віку.

«Ви до рідної школи повертайтеся, друзі,
Мов оті стоголосі молоді журавлі…», – саме так пише у своєму вірші випускник нашої школи Анатолій Пантус. На жаль, не всі випускники школи змогли побувати на зустрічі,  свято було чи не найціка-вішим за всі роки.

Перед початком свята грав духовий оркестр під керівництвом О.П. Шишука. Знайома мелодія шкільного вальсу нагадала випуск-никам, як вони колись юні кружляли у вальсі на випускному вечорі.

Радо зустрічала наша школа своїх випускників. Вони активно реєструвалися, заповнювали анкети, за ПАРТОЮ ЗУСТРІЧІ ВИПУСК-НИКІВ у альбомі КРАСНОМОВСТВА залишали відгуки і побажання. Теплі слова ведучих Лариси Тичини і Лесі Панченко були звернені до всіх учителів, випускників та гостей, які були присутні на святі.

Із вітальним словом до присутніх звернулась директор школи Л.С. Кейбіс. Вона подякувала випускникам за те, що не забувають стежину в рідну школу, звідки вони вилетіли в широкий світ. Із привітанням виступив гість свята, народний депутат України П.В. Дзюблик. Лунали вітання і слова вдячності вчителям від випускників школи В.М. Седляра, М.І. Дайнеки, О.Т. Яковенко, В.В. Ковальчука, М.В. Бахура, Дмитра Тичини, Галини Ромашевської, Тетяни Бірюченко, Галини Бірюченко, Юлії Чепель, Лесі Слюсар.

Пролунав шкільний дзвінок! Але він покликав не в шумний клас, не на урок. Він попросив пригадати шкільні роки, такі багаті на прекрасні спогади…. Ми поринули у безтурботні і щасливі дитячі літа, кожен пригадав улюблений предмет і вчителя, цікаві епізоди із шкільного життя, перше кохання… У нашому серці пробудилось те, що не повторюється і не забувається. У цей момент ми зрозуміли, що життя – то мить. Здавалось, що недавно закінчили школу, а вже стоїмо на порозі пенсійного віку, а старше покоління вже на заслуженому відпочинку. І як з’ясувалось, дечого й не встигли ще зробити, сказати, відкрити своїх почуттів. Тому і були такі зворушливі розповіді і спогади випускників Т.Д. Пакіної, Л.В. Тичини, В.А. Литвинчук, О.В. Тичини, Л.В. Тичини, О.Т. Яковенко, М.І. Дайнеки.

Незабутні були розповіді про першу вчительку, 89-річну Надію Володимирівну Василенко. Спокійна, розсудлива, мудра і доброзичлива.Саме вона нас навчила писати першу літеру, перше слово. Була для нас наче друга мама. Щедрі слова вдячності і квіти дарували випускники нашій любій, добрій вчительці-пенсіонерці Олені Іванівні Яковенко. Вітали, дякували, дарували квіти випускники і теперішнім вчителям школи.

Протягом усього вечора-зустрічі панувала тепла і доброзичлива атмосфера свята. Випускники активно брали участь у вікторинах, імпровізованих уроках, екзаменах та згадували шкільні пісні. Звучали пісні у виконанні учнів, учителів школи та Віталія Райковського. Школярі декламували вірші Анатолія Пантуса. А шкільне дитинство повернулося до гостей свята у вигляді дошкільнят, які зворушливо привітали випускників зустрічі. У ніжній мелодії вальсу закружляли пари учнів молодших класів. Журі підвело підсумки і визначило переможців у різних номінаціях. Переможці були нагороджені дипломами.

Завершилася урочиста частина свята частуванням короваєм і шкільним вальсом.

Далі у програмі були зустрічі, таке довгожданне спілкування з друзями, однокласниками та святкова дискотека.

Моя багаторічна мрія здійснилася. Зустріч відбулася. Тепла, зворушлива зустріч з дитинством та юністю. Свято-зустріч випускників різних поколінь дала можливість усім присутнім ще раз перегорнути сторінку шкільного життя.

Щиро дякую всім випускникам різних поколінь, хто прийшов та знайшов час приїхати, щоб розділити з нами цю радість.

Зі словами вдячності хочу звернутися до тих людей, хто допоміг мені в організації свята: Г.М. Шпаківська, Т.П. Зідрашко, Л.В. Собко, Л.С. Кейбіс, педагогічний колектив та учні Дашинської школи, вихованці дитячого садочка (вихователь О.С. Рись), музиканти духового оркестру (керівник О.П. Шишук), Віталій Райковський, Олександр Мороз.

Дякую випускникам школи: М.І. Дайнека, В.В. Ковальчук, Г.В. Рожок за подарунки школі. Щиро вдячна меценатам нашого свята В.М. Седляр, А.О.Подік, П.В. Дзюблик, В.М. Батюк, В.М. Сьома, СТОВ «Урожай», ПП Тичина Ю.С. та всім випускникам, хто надав фінансову допомогу.

Стрічаймося, друзі, як сестри й брати,
Прощаймось в надії зустрітися знову,
І хай нам щастить, хай щастить у житті
На дружню і мирну розмову.
Школо моя, ти прекрасна
Дашинська школо моя,
Згадка про тебе не згасне,
Де б не знаходилась я.

Леся Шпак, випускниця 1982 року Дашинської школи.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *