З повагою до пам’яті про померлих

Є багато критеріїв оцінки рівня культури населення. Серед них – ставлення до пам’яті про померлих і догляд могил. У багатьох сільських і селищних радах нашого району приділяється особлива увага приведенню у порядок кладовищ. Якщо село велике – там, як правило, ці роботи проводяться постійно, а якщо у селі кілька хат, то привести кладовище у порядок значно важче. Проте Радицький сільський голова Тамара Олександрівна Яремчук завжди приділяє цьому питанню необхідну увагу і докладає максимум зусиль, щоб місця поховання на території Радицької сільської ради були завжди в належному стані.

Хочу розповісти про Закомірню. Це село колись жило повноцінним життям – було багато людей, народжувалися дітки. Була робота. Люди могли трудитись на конюшні, корівнику, свинофермі, телятнику. Тут працювали магазин, клуб. У селі було багато молоді. Ходили на танці, купалися на річці, зимою постійно на річці лунав дитячий гамір.

Було автобусне сполучення. Селяни могли поїхати в Нову Борову на базар.

Проте часи змінилися. Село вимирає. Залишилося лише кілька обжитих обійсть. Старі люди повмирали, молодь – виїхала.

Проте на поминальні дні сюди приїжджає дуже багато людей з усієї України, щоб поклонитися пам’яті своїх дідів і батьків. І тепер кладовище стало місцем зустрічі родичів, однокласників, давніх знайомих і друзів.

Щоразу, коли я приїжджаю на проводи у своє рідне село Закомірню, завжди висловлюю вдячність сільській голові Тамарі Олександрівні Яремчук за її турботу про місце поховання наших батьків. Тут навколо кладовища гарна огорожа, усе розчищено, вивезено сміття. Приємно подивитися.

Була проблема – необхідно було вирізати великі дерева, бо вони заважали і могли пошкодити надгробки. У цьому громаді допомогли працівники Хорошівського РЕМу на чолі з І.І. Шевчуком, за що сільська рада і жителі громади дуже їм вдячні.

Від себе особисто і від усіх вихідців із Закомірні висловлюю подяку за те, що кладовище в нашому селі завжди в належному стані.

Валентина Пархомчук, с. Фасова.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *