12 червня. Календар

12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею
Цей День був заснований за активної участі Міжнародної організації праці (МОП) ще в кінці минулого століття і відзначається 12-го червня. Передісторія появи такої пильної уваги з боку широкої міжнародної громадськості до питань і проблем експлуатації дитячої праці цілком закономірна. Згідно багаторічних спостережень, статистичних та емпіричних досліджень було встановлено безліч факторів враховуючі котрі можливо відповідально сказати, що подальше замовчування проблем дитячої праці діє вкрай негативно і не рідко стає основним моментом розвитку та вкорінення подібних ситуацій у суспільстві, причому не тільки країн з економікою, що розвивається, а й у цілком благополучних і соціально успішних державах також.

Моменти, які були висловлені на Амстердамської конференції з боротьби з найгіршими формами дитячої праці в 1997-му році і Міжнародної конференції з питань дитячої праці, що відбулася в тому ж році в Осло, за даними проекту DilovaMova.com, з’явилися якимсь істотним поштовхом в міжнародній свідомості і впритул привернули увагу до цієї нагальної проблеми. Було заявлено про необхідність ліквідації невиправданої і несправедливої дитячої праці, яка використовується в основному третіми особами, а також про доцільність прийняття низки законодавчих і політичних реформ, які були б спрямовані на викорінення експлуатації дітей як в якості домашньої прислуги, так і в якості неофіційної трудової сили на сумнівних підприємствах. Забезпечення гідних умов праці для молодих працівників, належного правового захисту і пильної уваги з боку офіційних регулюючих структур.

Також цього дня в України День працівника фондового ринку України. Відповідно до Указу Президента від 11 березня 2008 року № 202/2008 День працівника фондового ринку України відзначається щорічно 12 червня. Віктор Ющенко ввів це свято, враховуючи значний внесок працівників фондового ринку в прискорення економічних реформ і створення реальної ринкової економіки. Роль фондового ринку в процесі залучення інвестицій в економіку України. Поліпшення інвестиційного клімату – одна з основних задач сучасного працівника фондового ринку.

Події
1920 – Вибивши поляків, Київ захопили частини Червоної армії.
1929 – Завершилися випробування першого багатомісного пасажирського літака «АНТ-9» конструкції Туполєва.
1964 – Рада міністрів УРСР заснувала 4 наукові премії імені учених України: М.Крилова – з математики, Є.Патона – з техніки, Л.Писаржевського – з хімії, В.Юр’єва – з біології.
1966 – У Києві почалась експлуатація першого у світовій практиці тролейбусного поїзда винахідника Володимира Веклича.

1975 – Створений Державний історико-архітектурний заповідник у Львові.

Народились
1931 – Мірошниченко Євгенія Семенівна, українська співачка (†2009).
1955 – Енвер Ізмайлов, український (кримськотатарський) гітарист-віртуоз, композитор; народний артист України.
1957 – Ігор Ліховий, український музейний діяч, політик, дипломат. Міністр культури та туризму України (2005-2006)
1960 – Олександр Постоленко, український актор-комік, учасник комік-трупи «Маски»

Народний календар
12 червня за народним календарем Ісаакій-змійовик, змійовик, зміїне свято.
За народною прикметою, у цей день змії виповзають зі своїх зимових нір. Якщо в цей день змія вкусить людину, вилікувати її буде дуже важко, тому по лісі і лузі радили ходити дуже обережно. «Не ходи в цей день по траві, не тривож лісові хащі, не муч долі», – говорили в народі. 

Прикмети 12 червня
Сова кричить – на холод.
Вранці трава суха – до ночі чекай дощу.
Гарна погода збережеться, якщо схід і захід сонця чисті, золотисті або блідо-рожеві.

 

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *