Учні Дашинської та Поромівської шкіл здійснили пізнавальний велопохід

Формування у дітей навичок здорового способу життя, мабуть, є найпріорітетнішим завданням сучасної виховної педагогічної роботи. Ми живемо в час, коли блага цивілізації несуть масу небезпек здоров’ю, наприклад у вигляді айфонів, планшетів і т.д., що блокують природну рухливість дитини, замінюють активну ігрову діяльність пасивною.

І для того, щоб дитина все ж таки не втратила свою природну жвавість, уміння радіти руху, потрібно дати їй на противагу віртуальній – таку ж цікаву і захоплюючу реальність. На мій погляд, чудовим методом, що може слугувати даній меті, є велотуризм.

У Дашинській школі проведення велопоходів стежками рідного краю вже стало приємною традицією. А цього року ми вперше організували спільний похід з учнями двох шкіл – Дашинської і Поромівської.

Місцем, яке ми обрали як пунт призначення, стало с.Заздрівка. Цікаве воно тим, що має історичну пам’ятку – церкву (нині Дім молитви християн баптистів), побудовану за усіма правилами німецької кірхи (адже Заздрівка, в минулому – Нейдорф – колишня німецька колонія).

Зустрівшись у Хорошеві, учні Дашинської і Поромівської шкіл під проводом учителя основ здоров’я Г.М. Шпаківської та соціального педагога попрямували за визначеним маршрутом (через Вишняків-ку, Ліски до Заздрівки). Оглянувши церкву, діти з цікавістю прослухали її історію, а також розповідь про німецькі поселення того часу.

Далі через с.Солодирі ми попрямували до Дворищенського водосховища, оглянули парк і трохи відпочили біля води. Але відпочинок у нас теж був активним. Ще на одному з перших привалів учні отримали цікаві завдання, спрямовані на ближче знайомство і спілкування між дітьми різних шкіл (зокрема, потрібно було скласти рекламу-оголошення на свою школу та знайти максимальну кількість відмінностей у їхньому шкільному житті). Тепер діти представляли результати виконаних завдань.

Час сплив весело і непомітно. Задоволені, сповнені нових вражень і емоцій, ми повернулися додому.

Ольга Котюк, соціальний педагог та практичний психолог Дашинської і Поромівської ЗОШ.

 

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *