Її життєві обрії

 «Я, як і ви, тут народилася, виросла й живу І найріднішим теплим, добрим словом свої древлянські Рижани зову…» Ці задушевні рядки написані Лідією Леонідівною Вербило, педагогом за покликанням, людиною з великої букви по життю.

Лідія Вербило народилася, живе і працює в селі Рижани, благодатній поліській землі – древлянщині. Природні багатства, чисті благородні люди, що живуть на цій святій землі,  система життєвих цінностей дали змогу Лідії Леонідівні ще з юних років проникнутися великою любов’ю до своєї малої батьківщини, до її історичних цінностей та природи.

Після закінчення Рижанської середньої школи Лідія Вербило вступила до Київського національного університету ім.Т.Г. Шевченка на історичний факультет і успішно закінчила навчання. Як вчитель історії та заступник директора з виховної роботи Рижанської школи свою енергію, силу і вміння віддавала навчанню та вихованню підростаючого покоління. Вона займалася науково-просвітницькою діяльністю. Широкому колу читачів були представлені дві книги авторки «Вони були на тій війні», «Школа через терни до зірок».

Зібраний за роки історичний матеріал розмістився у трьох музеях, створених Лідією Леонідівною. Первістком став історико-краєзнавчий музей с.Рижани (1988 р.), що діє при гімназії. Це один із кращих музеїв області і має звання «зразковий». Потім був перший в області Музей льону. А в 2015 році вона створила Музей поліського рушника, що діє при клубі села Рижани.

Лідія Леонідівна є автором цілого ряду поезій, які покладені на музику. Її пісні й зараз виконуються місцевими аматорами сцени. Де речі, вона є активним учасником художньої самодіяльності. За її ініціативи почали святкувати День села у нашому районі.

День Рижан, 21 вересня, на свято Другої Пречисти, відзначається 26 років підряд із 1991 року.

Лідія Леонідівна тричі підряд була переможницею районного конкурсу «Жінка року».

Взагалі Лідія Леонідівна – великий оптиміст. У лексиконі цієї людини відсутнє слово «ні», адже живе за принципом: все буду, все зможу, все зроблю.

Люди поважають її за те, що на першому плані у неї робота і громада, про яку не можна забувати ні вдень, ні вночі. За добре та чуйне ставлення до людей їй довірили громаду вдруге. Жодна людина, котра звернулася до Лідії Леонідівни з будь-яким питанням, не була залишена поза увагою.У міру її можливостей вирішувались усі питання.

Розцвіло і село Рижани завдяки Лідії Леонідівні. За її особистою ініціативою і з власного посадкового матеріалу були зроблені квітники, котрі радують не тільки жителів Рижан, а й проїжджаючих та гостей села.

Квітуча садиба і в самої господині. І коли запитають у односельчан, де живе сільський голова, відповідають: «Там, де багато квітів».

За багаторічну творчу працю і вагомий особистий внесок у розвиток територіальної громади, досягнення у службовій діяльності, компетентність, відданість справі і високий професіоналізм Лідія Леонідівна Вербило неодноразово нагороджувалась почесними грамотами, подяками різних рівнів. Одну з грамот їй вручав особисто Президент України Віктор Ющенко. А ще вона нагороджена нагрудним знаком Антона Макаренка, удостоєна звання «Відмінник освіти України». Портрет Лідії Леонідівни був розміщений на Дошці кращих педагогів району.

1 червня Лідія Вербило святкуватиме свій 60-річний ювілей. Щиро бажаємо ювілярці міцного здоров’я, творчого натхнення, щастя, добробуту, миру та злагоди у родині.

Хай буде невичерпним її стремління допомагати людям, а підтримка громади завжди надає їй упевненості у досягненні бажаних результатів.

З повагою – друзі та колеги по роботі.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *