Геологічний музей у Новоборівській гімназії

Гості, що приїздять до Новоборівської гімназії, обов’язково відвідують геологічний музей, що працює на базі навчального закладу. З посмішкою приймає відвідувачів господиня – вчителька географії з 38-річним педагогічним стажем та її учні.

Віра Панасівна Щербина працює вчителем географії у Новоборівській гімназії з 1984 року. Вона має глибокі теоретичні знання, високу фахову та методичну підготовку. Діяльності вчителя властивий постійний творчий пошук. Вихованці Віри Панасівни є постійними переможцями та призерами ІІ етапу олімпіад із географії та економіки і учасниками ІІІ етапу олімпіад. Її учениця Оксана Майстренко у 2015 році перемогла у ра-йонному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнівчленів МАН і була учасницею обласного конкурсу МАН (секція «Науки про Землю»). У 2014 році Віра Панасівна виборола друге місце в обласному конкурсі керів-ників геологічних гуртків. У 2013 році Анна Манченко виборола І місце в геологічному конкурсі, який проводив Київський інститут геології, та отримала диплом Міжнародного конкурсу, що проходив у Москві.

Виставкові стелажі з мінералами, гірськими породами спочатку були у кабінеті географії. У 2005 році, за ініціативи колишнього директора закладу О.В. Одноворченка, який виділив окрему класну кімнату, розпочалась копітка робота по створенню геологічного музею. З теплотою та вдячністю згадує Віра Панасівна учнів, що допомагали їй в оформленні музею – Артема Слобожана, Віктора Береговенка, Сергія Каліновського, Ігоря Горошко-Кулішова. З 2007 року музей запрацював, приймає відвідувачів – гостей та учнів гімназії.

Більшість експонатів, зібраних ще у студентські роки, надала у музей родина Щербин – геолог Михайло Павлович та його дружина Віра Панасівна, а також Михайло Дем’янович Мазур, Олег Олександрович Зубрицький .

Марія Зайнчуківська.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *