Діти малюють мінерали

У 1977 році Міжнародною радою музеїв було прийнято рішення про запровадження Міжнародного дня музеїв, тому щороку 18 травня працівники музеїв відзначають своє професійне свято. Цього дня більшість музеїв України працюють безкоштовно і з гордістю показують свої виставкові експозиції. Міжнародний день музеїв також є прекрасною можливістю для музейних працівників зустрітися зі своєю постійною публікою і залучити абсолютно нову аудиторію. Святкові заходи можуть тривати один день, вихідні або цілий тиждень. Головне, щоб їх суть відповідала принципу: «Музеї є важливим засобом культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співпраці і світу між людьми».

Уже багато років у селищі Хорошів діє мінералогічний музей, що був створений геологами місцевого геологічного об’єднання ДУ «Музей коштовного і декоративного каміння». Він  набув великого меморіального та соціально-культурного значення як пам’ятка історії розвитку гірничо-видобувної справи Житомирщини. Музей став головною частиною відвідування Волинського родовища пегматитів науковцями, студентами, делегаціями спеціалістів із багатьох країн світу, набув всесвітнього визнання, згадується в мінералогічних енциклопедіях світу, є основною частиною комплексу «родовище-колекція». Музей є відомим центром у сфері еталонування мінералів та гірських порід, слугує матеріальною базою для проведення численних науково-дослідницьких експериментів і науково-пошукових робіт.

 У рамках проведення Міжнародного дня музеїв, працівники музею коштовного і декоративного каміння організували виставку дитячого малюнку «Діти малюють мінерали», запросивши до себе в гості учнів студії образотворчого мистецтва Хорошів-ського будинку культури (керівник Олена Володимирівна Макарова) та гуртка образотворчого мистецтва Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Алла Миколаївна Федорович).

Юні художники завітали до закладу зі своїм мистецьким приладдям: фарбами, олівцями, альбомами. Кожен із них мав можливість самостійно вибрати якийсь музейний зразок для малювання з натури. Діти з натхненням створили власні неповторні шедеври та з радістю подарували свої роботи музеєві.

Зараз малюнки юних художників демонструються у виставкових залах ДУ «Музей коштовного і декоративного каміння». Заві-тавши до музею, всі бажаючі мають можливість зазирнути в чарівний світ дитячої уяви про мінерали та насолодитися яскравими барвами мистецьких шедеврів наших діток.

Також хочу привітати всіх працівників музеїв, особливо своїх колег, із професійним святом. Шановні друзі, завдяки вашій клопіткій праці й відданості професії мешканці та гості Житомирщини мають можливість почути про колосальні геологічні багатства нашої рідної землі; розгледіти мінерали, які таять у собі секрети природи; отримати цінні знання про їх властивості, що використовуються на практиці як у професійній діяльності, так і в повсякденному житті.

Бажаю вам міцного здоров’я, щастя та добра!

Віталія Яковлєва, директор ДУ «Музей коштовного і декоративного каміння».

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *