Ангели-охоронці

В халаті чистім, як погожа днина,
струнка, статечна, ніжна, осяйна
зайшла в палату медсестра, Людина!
А разом з нею – радість і весна.

12 травня в усьому світі відзначають Міжнародний день медичних сестер.

На обласній конференції, присвяченій Міжнародному дню медичної  сестри,  від Асоціації медичних сестер  Житомирської області були нагороджені похвальними листами Тамара Григорівна Бількевич – головна медична сестра центру ПМСД та Людмила Миколаївна Мельник – головна медична сестра Хорошівської ЦРЛ.

У Хорошівській центральній районній лікарні 12 травня головний лікар Неля Францівна Багінська та головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Павло Іванович Стецюк привітали медичних сестер із професійним святом. Від профспілкового комітету та адміністрації Хорошівської ЦРЛ за високий рівень професіоналізму, добросовісну працю, відповідальне виконання своїх обов’язків, відданість справі вручили грамоти старшій медичній сестрі інфекційного відділення В.О. Михайленко, старшій медичній сестрі ВАІТ М.М. Мельник, медичній сестрі  терапевтичного відділення №2 смт  Іршанськ І.В. Ткачук, сестрі  ендокринологічного кабінету Б.Ф. Грищенко, М.С. Прут (с. Сколобів), С.М. Ніколаєнко (с. Поромівка), фельдшеру-лаборанту Л.Г. Недзельській, лаборанту  Ж.В. Беляк, медичній сестрі травматологічного кабінету
Н.М. Данильчук.

Професія медсестри настільки багатогранна і відповідальна, що важко уявити хоча б один лікувальний заклад без їх присутності. Медична  сестра – це ноги безногого, очі сліпого, підтримка дитині, джерело знань і впевненості для молодої матері, це порядок у відділенні, своєчасне виконання всіх лікарських призначень і ще багато іншого.

Помічниця, піклувальниця, ангел-охоронець. Як тільки не називають вас, шановні медсестри. Часи змінюються, але професія медичної сестри залишається затребуваною. Без грамотного помічника лікаря неможливо надати повноцінну допомогу хворому. Буває так, що досвідчена медсестра допомагає молодому лікарю поставити правильний діагноз і визначити тактику лікування. Медичні сестри працюють в операційних, у процедурних кабінетах стаціонарів і поліклінік, в стоматологічних клініках, сидять на прийомі разом із лікарем. Там, де є лікар, завжди присутня медсестра, яка виконує всі його призначення. Люди цієї професії більше, ніж лікарі, спілкуються з пацієнтами, і це вимагає особливих навичок комунікації та стресостійкості. Вони повинні розумітися на психології людей, відрізняти дійсні скарги хворого на нездужання від простої вимоги підвищеної уваги до своєї персони. Тому професія медсестри – це дуже відповідальне заняття, це не просто робота, а й спосіб життя. За ступенем відповідальності за життя хворого вона нічим не відрізняється від професії лікаря.

Медична сестра – це медик, психолог і хороший організатор в одній особі.

Шановні, дорогі медичні сестри. З нагоди професійного свята бажаємо вам усяких гараздів. Зичимо, аби ваша найгуманніша, найдобріша, найчуйніша професія була для вас безпечною. Щоб вас цінували і поважали. Ви є найважливішим елементом системи охорони здоров’я. Зі святом вас! Щастя вам і добра! І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією!

Наталія Ваховська.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *