Вісті з Фасівської громади

У період Другої світової війни з Фасівської громади було призвано 418 чоловік, із них не повернулось – 224. Майже в кожній хаті залишились удови, сироти. На сьогодні у селі проживає одна учасниця бойових дій – Бенедикта Миколаївна Ваховська.

8 травня о 18.00 годині відбувся мітинг біля пам’ятника загиблим воїнам, які захищали село і загинули в роки війни.

Урочисту частину розпочала в.о.старости с. Фасова В.А. Мошківська, далі продовжила завідуюча бібліотекою В.О. Турчин. Вона розповіла про бої, які йшли під Фасовою і які забрали багато людських життів. На заході було згадано імена всіх фасівчан, які загинули в роки війни. Лунали урочисті вітання від учнів Фасівського НВК та пісні воєн-них років від вокальної групи під керівництвом завідуючої клубом С.В. Самойленко.

*   *   *

9 травня о 9.00 керівництво села та поважні гості приїхали вітати зі святом Перемоги Бенедикту Миколаївну Ваховську, яка пройшла всю війну і зустріла Перемогу в столиці третього рейху. В свої 92 роки вона з радістю зустрічала в.о. старости В.А. Мошківську, керівника ТОВ «Полісся-Інвест» А.В. Білицького, який часто допомагає матеріально і морально ветерану, також завбібліотекою В.О. Турчин і позаштатного кореспондента газети «Прапор» В.А Пархомчук. Бенедикта Миколаївна запросила до хати, де завжди охайно, прибрано, стіни прикрашені вишитими рушниками, а в рамочці відтворено родинне дерево. З радістю розказувала про своїх дітей, шестьох онуків, і сімох правнуків. І знову згадувались тяжкі воєнні роки зі сльозами на очах.

*   *   *

О 10.00 годині 9 травня біля братської могили в Кам’яному Броді був мітинг, який провели завідуюча клубом Г.А Корбут та місцевий священик – отець Георгій. Не дивлячись на холодну погоду, багато односельців, людей похилого віку і наймолодше покоління зібралися на урочистий захід. Від імені учнів лунали душевні вітання. Отець Георгій відправив поминальну службу, згадавши імена усіх загиблих жителів села й інших солдат, які поховані в братській могилі.

Після закінчення усім присутнім були роздані солодощі, щоб пом’янути померлих.

Валентина Пархомчук.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *