Із вдячністю – визволителям

У День Перемоги, 9 травня у селі Турчинка відбулося освячення нового пам’ятника воїнам-захисникам, які загинули на фронтах Другої світової війни, захищаючи свою Батьківщину від окупантів. Пам’ятник встановлено біля сільської церкви на місці братської могили, де поховано 9 загиблих воїнів. Серед них сержант Омельчук Микола Максимович, рядовий Вольва Микола Юхимович та семеро невідомих солдат.

В основі пам’ятного знака – камінний хрест. Під ним – братська могила, а поруч плити, на яких викарбувані імена загиблих у горнилі війни солдат – жителів Турчинки, а також імена учасників бойових дій, які померли уже в мирний час.

Пам’ятний знак встановлено за ініціативи Турчинецької громади та представників місцевої влади. Цю ідею втілив у життя власними силами та власним коштом директор підприємства «Стиль» Анатолій Іванович Скоковський та його брат Віктор Іванович Скоковський, які народились і виросли у цьому мальовничому поліському селі Турчинка (Новий Бобрик).

Якраз 9 Травня на цьому місці зібралися жителі села, щоб згадати тих захисників, які віддали своє життя і здоров’я за волю і незалежність своєї Батьківщини, щоб їх нащадки могли жити і працювати під мирним небом. Настоятель Турчинецької церкви Преображення Господнього отець Владислав помолився разом із віруючими за упокій душ воїнів, померлих від ран і загиблих на полях битв, та освятив пам’ятний знак. До підніжжя пам’ятника лягли букети квітів від вдячних нащадків.

Працівники культури Ягодинської громади виступили з патріотичною художньою частиною заходу – декламували вірші, співали пісні, присвячені Перемозі над нацистами та мужності наших захисників, які боронять Батьківщину на сході України.

В. о. старости Ягодинської громади Станіслав Філінардович Шемет висловив щиру вдячність від себе особисто та жителів громади Анатолію та Віктору Скоковським за їх благодійні справи на користь земляків. Зокрема він сказав:

– Від імені громади та особисто дякую братам Скоковським за таку велику справу, яку вони зробили для села і в пам’ять про наших захисників. Віктора й Анатолія добрими, працьовитими, щедрими і порядними виховали батьки Іван Людвикович та Марія Павлівна, яких у селі пам’ятають і згадують лише добрим словом.

Анатолій Іванович Скоковський є директором підприємства «СТИЛЬ» з 2000 року. Сьогодні на його підприємстві працює 25 чоловік, з яких майже половина жителів села Турчинка. Підприємство хоча і знаходиться на території Іршанської селищної ради, але благодійну допомогу Ягодинській громаді Анатолій Іванович надає постійно.

У попередні роки його стараннями та за безпосередньої участі було встановлено камінні хрести, столи і впорядковано місця для відспівування померлих у селах Ягодинка (Камінь) та Турчинка. Анатолій Іванович багато допомагав громаді в ремонті доріг. У 2015 році за його благодійної допомоги було встановлено пам’ятник загиблому в АТО Яндюку Олегу Васильовичу на кладовищі в селі Турчинка. А цього року біля церкви встановлено пам’-ятний знак загиблим воїнам.

Анатолій Іванович допомогу надавав і надає церквам, костелам та окремим жителям рідного села, які цього потребують.

Наша громада й місцева влада від щирого серця виносять подяку підприємцям Скоковським за роботу в Ягодинській громаді та сподіваються на подальшу співпрацю.

Вітаю усіх жителів громади з Днем Перемоги, – сказав Станіслав Шемет.

Світлана Федоренко. Фото Юрія Артем’єва.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *