Танець – поезія тіла

29 квітня уся світова мистецька спільнота відзначатиме Міжнародний день танцю, який святкується з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького реформатора і теоретика хореографічного мистецтва Жана-Жоржа Новера, котрий увійшов до історії як «батько сучасного балету».

Хореографічне мистецтво на сьогодні стало дуже популярним і модним. На телебаченні створені цілі проекти «Танцюють всі», «Танці з зірками» та інші, які розкривають і дають старт юним талановитим танцюристам. Адже це мистецтво не тільки красиве, але і корисне. Воно розвиває почуття ритму, виробляє правильну поставу і головне – піднімає настрій.

Танець – хвилюючий і прекрасний, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям. А ще він виховує, вчить культури поведінки. Танці чи то народні, чи сучасні – це емоційна насолода для глядача.

День танцю об’єднує всіх людей, які не уявляють свого життя без ритму та емоцій. Саме про таку людину далі піде мова. Серед мистецьких працівників не тільки району, а й області селище Іршанськ, зазвичай, називають хореографічною столицею. Адже тут понад 45 років успішно розвиваються і працюють танцювальні колективи. У 2011 році на базі Іршанської школи мистецтв почав існувати танцювальний колектив «Амельянс», яким керує молода, енергійна, талановита Олена Вікторівна Єрмакова. Не дивлячись на досить юний вік колективу, на сьогодні у ньому успішно опановують хореографічне мистецтво 62 учасники, які займаються у трьох групах. Вікова категорія учнів – від 6 до 19 років. Окрім щоденних занять у репетиційній залі, колектив «Амельянс» постійно бере участь в усіх концертах, що проводяться у селищі та районі. За сприяння батьків учасників колективу, адміністрації навчального закладу та керівництва селища, «Амельянс» є незмінним учасником конкурсів та фестивалів хореографічного мистецтва, що проводяться на теренах України. А саме: у 2015 році вибороли І місце у номінації «естрадний танець», І місце – «сольний танець», ІІ місце – «народний танець» у І Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва (м. Батурин). У 2016 року брали участь у І Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Мамине щастя» (м. Житомир), де вибороли ІІ місце, в обласному конкурсі хореографічного мистецтва «У ритмі танцю» (м. Бердичів) вибороли ІІ місце у номінації «сучасний танець», у Всеукраїнському багатожанровому конкурсі мистецтв «Зірковий тріумф» (м. Вінниця), де здобули ІІІ місце, нагороду отримали за ІІ місце в номінації «сучасний танець» Відкритої Всеукраїн-ської Хореографічної Асамблеї ім. Н. Скорульської (м. Житомир). Про останні перемоги колективу писалося в попередньо-му номері газети «Прапор» №15 від 14 квітня.

Окремо хочу розповісти про керівника – Олену Вікторівну Єрмакову, яка не випадково пов’язала своє життя із танцем. Вона народилася в Іршанську. З дитячих років займалася у зразковому дитячому танцювальному колективі «Райдуга» Палацу культури «Титан». Із перших занять серце юної танцюристки полонило чарівне поєднання музики і рухів. Упродовж років навчання цю любов плекала і підтримувала Ольга Володимирівна Перун, про яку казали, що вона була педагогом і хореографом від Бога. На жаль, Ольга Володимирівна через невиліковну хворобу рано відійшла у вічність, та справу продовжили її учні – молоді педагоги Світлана Коврига та Світлана Можаровська, у яких продовжила начання Олена.

Після закінчення середньої школи та навчання у танцювальному колективі «Райдуга» Олена Вікторівна вступила до Національної Академії керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ), де вміло поєднувала навчання і роботу керівника гуртка у дитячо-юнацькій вокально-хореографічній студії «Світанок». Адже хотіла якнайдосконаліше оволодіти улюбленою професією. І їй це вдалося – з відзнакою закінчила навчальний заклад та здобула освітній ступінь спеціаліста, спеці-алізації хореограф-постановник, викладач фахових дисциплін, магістр – критик-теоретик.

Усе ж доля повернула Олену до рідного селища, адже тут вона зустріла свого чоловіка. Творча енергія та любов до танцю спонукали її створити хореографіч-ний відділ та колектив «Амельянс» у школі мистецтв. Нині Олена Вікторівна працює завучем з навчальної роботи, вправно поєднує керівну роботу з творчістю. Бо ж робота з дітьми вимагає постійної самопідготовки, окрім цього, різноманітні виступи колективу потребують якісного музичного матеріалу, оновлення творчого репертуару та сценічних костюмів. Олена Вікторівна наголошує, що упродовж цих років, їм вдалося суттєво поповнити костюмерну колективу. Завдяки фінансовій підтримці батьків дітей замовляли декілька комплектів сценічних костюмів на фабриці пошиву «Колорит» м. Житомир. Також чимало костюмів для колективу пошили місцеві майстрині Лідія Романчук, Євгенія Жолобко, Лариса Чижевська, з якими співпрацює Олена.

У переддень Міжнародного дня танцю, 28 квітня, танцювальні колективи «Амельянс», «Райдуга», «Дивосвіт» школи мистецтв звітуватимуть перед глядачем.

Бажаємо Вам, Олено Вікторівно, та усім Вашим колегам-хореографам і надалі гарних здобутків, талановитих учнів, прекрасного настрою, добрих посмішок, бурхливих аплодисментів від захоплених глядачів.

Ірина Сівінська.
На  фото 1: танцювальний колектив «Амельянс».
На фото 2: О.В.Єрмакова.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *