Продовжувач династії сільських трударів

Проїжджаючи трасою Коростень-Житомир поблизу села Топорище, милують око, ніби безкрає море, зелені посіви озимини, зорані поля. На околиці села ще й досі перебувають у доброму стані господарські приміщення сільгосппідприємства. Важко повірити, що все це вихоплено з лещат запустіння зовсім нещодавно. За шість років керівник СТОВ «Топорищенське» Андрій Ткачук доклав чимало зусиль і грошей у відродження рослинницької галузі. Та не менша його заслуга в тому, що зумів зберегти матеріально-технічну базу, яку взяв у спадок від батькового господарства.

Андрій Анатолійович Ткачук народився і більшу частину свого життя провів у рідному селі Топорище. Батько, Анатолій Максимович, багато років працював ветеринарним лікарем, якого поважали у районі за професіоналізм. Він у важкі часи, коли колгоспи реогранізовували, а, по суті, розвалювали, прийняв нелегке рішення стати керівником господарства «Топорищенське». На жаль, він не зміг втілити у життя всі свої плани і задумки з розвитку господарства, адже рано відійшов у вічність. Син Андрій, як справжній продовжувач роду і патріот, попри те, що працював у місті в одній із фірм юристом, вирішив повернутися і зайнятися сільським господарством, бо болить душа за тим, що розпочав і робив батько.

Та непосидюча вдача молодого хлопця не дала йому затримаватися на одному місці. У 2011 році він створив нове господарство, яке стало правонаступником попереднього, збанкрутілого. З 2012 року розпочав справу, засіявши перші три гектари пшениці та отримавши гарний урожай. Нині СТОВ «Топорищенське» обробляє 210 гектарів пайових земель. Хоч і має Андрій Анатолійович юридичну освіту, яка допомагає вправно керувати господарством, за ці роки освоїв та постійно вдосконалює знання агронома. У господарстві при обробці землі чітко дотримуються сівозміни. Цьогоріч засіяли 60 га озимих, із них: пшениці – 30 га, жита – 30 га, вівса – 30 га, соняшника – 40 га.

Планують посіяти близько 60 га сої. Вона є добрим попередником  для наступних культур сівозміни завдяки великій кількості біомаси та глибокій і добре ровинутій кореневій системі цієї культури, яка надає грунтам багато позитивних властивостей, а також здатності фіксувати атмосферний азот.

 Із 2013 року молодий господар почав закуповувати елітні сорти насіння зернових культур, які розводив, а потім засівав ними поля, бо ж від цього залежить прибуток. Адже останні роки навчили аграріїв золотому правилу: не можна економити на посівному матеріалі, добривах та засобах захисту рослин.

Як дбайливий господар, Андрій Ткачук викупив частину майнових паїв, відновив і поставив на хід два зернокомбайни, що були у використанні іноземного виробника.

– На початку мені навіть важко було уявити, що я зможу купити нову сівалку за півмільйона гривень, а нині ми ще придбали і оприскувач, – каже Андрій Анато-лійович.

Обслуговує всю цю техніку 3 чоловіки включно із самим керівником, бо сам працює і механіком, і трактористом.

– Ось, наприклад, ми разом починали з хлопцем Олексієм, який молодший на 9 років, якого я виховував, і сьогодні він добре трудиться зі мною, – наголошує Андрій Анатолійович.

Проходячи по території підприємства, ми побачили зерноочисний комплекс, який зберігся та дбайливо використовується і сьогодні, адже дозволяє очистити зерно та довести його до посівної кондиції. Наголошу, що таких зерноочисних комплексів у районі збереглося всього три. Тому Андрій Анатолійович надає платні послуги з використання зерноочисного комплексу іншим господарствам. Як мудрий керівник, вишукує будь-яку мождливість отримати прибуток. У його господарстві використовують новітні технології для вирощування хорошого врожаю. Модернізовують виробництво з мінімальними затратами, щоб здешевити продукцію. Наразі й з реалі-зацією вирощеної продукції проблем немає.

У СТОВ «Топорищенське» щоріщно виплачують 7% від прибутку за пай, а це виходить близько 3 тисяч грн без оподаткування. Постійно надають послуги з обробітку присадибних ділянок для пайовиків за пільговою ціною. Для них пропонують вибір у розрахунку за оренду паю: гроші, або вирощену продукцію.

Цієї весняної пори важко застати Андрія Ткачука на місці – триває посівна кампанія, яка проходить у нормальному режимі. Павливно-мастильними матеріалами забезпечені, адже готуються заздалегідь, закуповують ще взимку.

Планує Андрій Аантолі-йович розвивати господарство. Не дивлячись на те, що у селі є ще три великі сільськогосподарські підприємства, СТОВ «Топорищенське» все ж працює. Конкуренція між господарствами спонукає до розвитку та впровадження нових технологій.

Андрій Ткачук завжди намагається надати благодійну допомогу тим, хто до нього звертається, і на потреби АТО, і для малозабезпечених жителів села.

Нехай же напружена праця керівника та колективу СТОВ «Топорищенське», помножена на підприємницький талант, стануть складовими частинами великого успіху, до якого прагнуть у господарстві, та забезпечать високий рівень добробуту сільського трударя.

Ірина Сівінська. Фото автора.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *