Династія педагогів

Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою.
Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний.
 В.О. Сухомлинський

Династія… Промовляючи це слово, чуєш відгомін великого періоду людського життя, представників різних поколінь однієї родини, їхні зв’язки з життям суспільства.

Сьогодні я хочу познайомити вас із династією педагогів Корзун-Чирко, загальний педагогічний стаж якої становить понад 51 рік та продовжує збільшуватися.

Глава династії – Валентина Михайлівна Корзун, уже у зрілому віці прийшла працювати у Володарськ-Волинський дошкі-льний навчальний заклад «Веселка» помічником вихователя. Від першого враження про дитячий садок, від присутності у нім веселих, милих дітлахів, від усього нового у неї визріла велика мрія: «Я буду вихователем!».

Вихователь! Скільки в цьому слові тепла, ніжності й любові! Саме завдяки любові до своїх вихованців Валентина Михайлівна вступила до Бердичівського педагогічного училища і здобула спе-ціальність вихователя дошкільного закладу.

Упродовж вісімнадцяти років вона навчала дітей берегти та цінувати рідну природу, поважати і шанувати рідних тата й неньку, та й усіх людей навколо, допомагати тим, хто цього потребує. А найважче – це пробудити в дітей інтерес до знань, навчити кожного вмінню вчитися, вселити впевненість у власні сили. Та все можна здійснити тільки тоді, коли по-справжньому любиш дітей. Доброта і любов – ось головне у педагогічному почерку вихователя Валентини Михайлівни Корзун. Вона розуміла, що роки дитинства – це, насамперед, виховання серця. Завжди підтримувала тісний контакт із батьками своїх вихованців. Тактовність, уміння поставити себе на місце іншого допомагали їй знайти спільну мову з ними.

Валентина Михайлівна вважала, що для прояву дитиною творчої активності важливо створити предметно-розвивальне середовище. Гармонія кольорів української вишивки в інтер’єрі, створеної вихователем, зразки народного мистецтва стимулювали у дошкільників природні здібності творити, формували художній смак.

Валентина Михайлівна – неперевершена рукодільниця, займається вишивкою та в’язанням. А секрет її майстерності в тому, що секрету ніякого немає – є просто талант.

Сукні, які власноруч в’яже Валентина Михайлівна, зачаровують своєю вишуканістю, багатогранністю, неповторною візерунковою різноманітністю, вдало підібраною самою майстринею. Вироби створює для себе, членів родини, дарує родичам і друзям. У кожну річ вкладає частинку своєї любові.

Її донька – Тетяна Віталіївна Чирко працює у цьому ж дитячому садку, нині – центрі розвитку дитини, вихователем. Спокійною, врівноваженою, з теплою посмішкою, добрими очима – такою щодня, ось уже 29 років, зустрічає своїх вихованців та їх батьків. Ставлення до дітей, як до власних, рідних –  є найголовніше педагогічне кредо Тетяни Віталіївни. Для неї немає більшої радості, як бачити жваві, усміхнені допитливі дитячі очі. Слухаєш вихователя і розумієш, скільки м’якості, душевної теплоти і рівноваги має ця людина. «Щоб ус-пішно навчати дитину, її треба любити так, щоб вона це ставлення відчувала й у нього вірила», – переконана Тетяна Віталіївна. За період роботи вихователем проявила ґрунтовну професійну компетентність, ініціативу, творчість, добре володіє ефективними формами, методами організації освітньо-виховної роботи з  дошкільниками.

Тетяна Віталіївна понад десять років є керівником районного методичного об’-єднання з логіко-математичного розвитку дошкільників. Її підходи до роботи мають наукову новизну і перспективу, а педагогічний стиль – це гармонія взаємин, педаго-гіка співробітництва.

Тетяна Віталіївна – не просто гарний фахівець, а й людина, яку глибоко шанують діти, їхні батьки, колеги.

Славні традиції сім’ї продовжила донька Тетяни Віталіївни – Анастасія Юріївна Чирко. Закінчила Житомирський державний університет імені Івана Франка, отримала диплом магістра та здобула кваліфікацію викладача психології. За цікавим збігом обставин Анастасія Юріївна влаштувалася на роботу соціальним педагогом, пізніше – практичним психологом у цей же дитячий садок, де працювала її бабуся, і працює мама.

Неспокійної вдачі, цілеспрямована, наполеглива, педагог не лише генерує нові ідеї, а й уміє впроваджувати все нове, сучасне в життя дошкільного закладу.

Щоб мати право вчити інших, потрібно наполегливо вчитися самому. Анастасія Юріївна постійно працює над підвищенням фахового рівня, є активним учасником обласних семінарів, майстер-класів, тренінгів, за результатами навчання має близько десятка сертифікатів.

За період педагогічної діяльності зарекомендувала себе як творчий, кваліфікований, сумлінний педагог. У центрі розвитку дитини «Веселка» створена ефективна система психолого-педагогічного супроводу дошкільників. Окрім безпосередньої взаємодії з дітьми, Анастасія Юріївна проводить просвітницьку роботу з батьками вихованців та педагогами, злагоджено співпрацює з методичною службою.

Життя, як ріка, спливає швидко і несе свої води у далечінь, залишаючи після себе спогади. А вони знову поспішають у дитячий садок – мама і донька, обоє педагоги: душа літає, щасливі…

Марія Польова.

На фото 1: А.Ю. Чирко, В.М. Корзун, правнучка Евелінка, Л.М. Чирко,
 Т.В. Чирко.  На фото 2,3: Анастасія та Валентина Чирко за роботою.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *