Не нехтуйте своїм здоров’ям – не спалюйте суху рослинність та сміття

Нещодавно Державною екологічною інспекцією у Житомирській області було доведено до відома громадян про адміністративну відповідальність за спалення сухої рослинності та сміття. Але, незважаючи на це, протягом вихідних днів державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області було зафіксовано чисельні факти спалювання рослинності та побутових відходів.

Не буде зайвим нагадати, що при підпалі трави гине корисна мікрофлора грунту, в тому числі й та, що допомагає протистояти хворобам. На відновлення потрібен час, якраз найцінніший весняний час, коли рослини набирають силу. У вогні можуть загинути і постраждати тварини, що плазують, земноводні, особливо новонароджені зайчата, їжаки. По весняному випалюванні можуть ушкодитись дерева, особливо їх коренева шийка – дуже вразливе місце прямо над землею, не говорячи вже про те, що від пожеж обгорають бруньки, що набрякають весною.

Спалюючи траву в місті, ви спалюєте й ті солі важких металів, що осіли на листі, траві – такий дим просто отруйний. Трав’яні пожежі є одним із найважливіших джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу, пов’язаних із господарською діяльністю людини. Грунт упродовж тисячоліть продовжує накопичувати органічну речовину, виключаючи її з атмосферного кругообігу (рідкісні трав’яні пожежі, що трапляються в природі без втручання людини, докорінно цей процес не порушують). Якщо ж пожежі стаються надто часто, то в атмосферу виділяється вуглекислий газ – не лише за рахунок згорання свіжої сухої трави, але й за рахунок часткового вигорання історично накопиченої в грунті мертвої органічної речовини. Як результат – посилюється так званий «парниковий ефект», що призводить до несприятливих змін і більш різких коливань клімату нашої планети. На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, а часто не відновлюється і зовсім.

Шановні жителі Житомирщини, в разі виявлення випадків спалювання сухої рослинності та відходів просимо повідомляти на телефон «Гарячої лінії» за номером (0412) 46-49-54.

Державна екологічна інспекція в Житомирській області.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *