Із «Самоваром» свята яскравіші та веселіші

27 березня весь світ відзначатиме Міжнародний день театру, який започатковано у 1961 році. Цей день є справжнім торжеством не тільки для служителів Мельпомени, але й для мільйонів глядачів, адже саме театр створює відчуття свята, підносячи кожного з нас повсякчас над буденністю.

Усім відомий вислів Уільяма Шекспіра – «Весь світ – театр, а люди в ньому – актори…» коротко і якнайповніше характеризує зв’язок театру з реальним життям. У час розвитку новітніх технологій, телебачення, інтернету, саме театр упродовж багатьох століть залишається улюбленим видом мистецтва, без якого не уявляємо свого життя.

Яскраві естрадні постановки за класичними і авторськими творами, театральні експерименти, дивна атмосфера відвертості, щирості, доброзичливості, взаємовиручки, творчості і натхнення – все це гумористичний колектив «Самовар». Ось уже протягом багатьох років цей аматорський колектив діє на базі Сколобівського клубу – філіалу Хорошівського будинку культури, який став рідною оселею. Основний склад учасників «Самовару» – вихованці «старої» команди КВК, яка почала працювати у 1986 році. Молоді, енергійні педагоги, працівники культури, медицини створили творчу групу, яка своїми виступами підкорила не тільки сколобівську сцену, а й сусідніх Черняхівського, Пулинського (на той час Червоноармійського) районів.

Незмінні учасники «Самовару»: Майя Прут, яка працює завідуючою ФАПом – одна із засновників колективу, Аліна Іващенко – завідуюча бібліотекою, Денис Войтенко – журналіст Пулинської газети «Вісті», Леся Мельничук, яка працює у Житомирі, але на всі репетиції і виступи постійно навідується у рідне село, домогосподарки – Людмила Мосійчук та Олена Кравченко.

Майя Сергіївна, окрім основної професії – медичного працівника, у вільний від роботи час займається творчістю – керує аматорським колективом та ще виконує громадські обов’язки, адже уже четверте скликання є депутатом ра-йонної ради.

«Постійно працюємо над удосконаленням виконавської майстерності, вже почали підготовку до Дня Перемоги, бо ж хочемо створити театралізовану виставу, яка вкотре нагадає про грізні роки війни. Про це молодь повинна знати і пам’ятати. Збираємось на репетиції, фонтануємо ідеями, самі створюємо сценарії і жарти, згодом на основі цих ідей ставимо естрадні мініатюри та гумористичні номери», – ділиться Майя Прут.

Виступ аматорського колективу «Самовар» завжди є окрасою усіх концертів, масових заходів, що проводяться у Сколобові. Окрім цього, вони радують своїми виступами глядачів навколишніх сіл, часті гості на сцені Хорошівського будинку культури, зокрема на Масляну, до Дня місцевого самоврядування. Неодноразово брали участь у районному фестивалі «Щедрик-щедрівочка», що проходив у селі Рижани в 2012, 2013, 2015 роках. Також гарною традицією є те, що понад 3 роки на багатий вечір сколобівські учасники самодіяльності щедрують по установах і організаціях селища.

Якщо ж спробувати охарактеризувати творчість колективу «Самовар» одним словом, напевно, це буде несхожість на інші формування. Аматорське мистецтво цікаве завжди, бо, по-перше, тут грають не за гроші, а від душі, а по-друге, – більш приємно бачити гідну гру любителів, аніж дилетантів на професійній сцені.

Бідкається Майя Сергіївна, що у мальовничому Сколобові, де окрасою села є будівлі дитячого садочка та школи, центр культури та духовності – клуб потребує капі-тального ремонту. Адже приміщення старе, в ньому постійно холодно, і колективи не мають змоги проводити повноцінні репетиції. Завідувач клубу Володимир Подлазов зазначає, що на сьогодні у різних клубних формуваннях постійно займається близько тридцяти учасників – від школярів до людей похилого віку.

Не стоять осторонь проблем села Хорошівський селищний голова ОТГ Володимир Столярчук та депутати обласної ради – Анатолій Подік, Володимир Ковальчук, які обіцяли надати максимальну допомогу у вирішенні проблеми ремонту будівлі клубу.

Сьогодні саме культура має стати тим флагманом, що на селі збереже, примножить народні традиції та передасть юному поколінню. Щоб село існувало, треба розвивати галузь культури, зацікавлювати молодь залишатися жити у сільській місцевості. Лише спільними зусиллями всіх рівнів влади, свідомих культармійців, та й просто небайдужих людей можна вирішити ці нагальні проблеми.

У Міжнародний день театру щиро вітаємо учасників аматорського колективу «Самовар», діячів мистецтва, усіх тих, чиє життя пов’язане з театральною сферою. Від усього серця бажаємо вам натхнення, благодатних умов для розвитку вашого таланту, втілення творчих задумів для плідної та успішної праці на творчій ниві.

Ірина Сівінська.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *