Усе добро – від землі

11 березня в Україні святкують професійне свято землевпорядники, яке започатковане у 1999 році згідно з Указом Президента. Споконвіку наші пращури розуміли цінність землі і намагалися цю мудрість передати своїм нащадкам, адже створили безліч народних приказок та прислів’їв, де прославляли та шанували землю-матінку. З економічним розвитком держави виникла потреба у професійній підготовці людей, які ефективно і раціонально розпоряджаються і використовують найкращі у світі вітчизняні чорноземи, зберігають їх для нащадків, надійно захищають конституційні права землевласників та орендарів.

Ось уже понад 14 років сумлінно трудиться на посаді землевпорядника у Хорошівській селищній раді Олександр Косякевич. Розпочинав трудову діяльність у Володарськ-Волинській селищній раді та вирішував питання землеустрою жителів містечка. А нині із об’єднанням територіальної громади Хорошева Олександр Мелітонович трудиться у новоствореному земельному відділі, де окрім нього працює ще чотири спеціалісти на чолі з молодим та завзятим Сергієм Засімчуком. Щодня їм доводиться вирішувати безліч спірних земельних питань жителів, окрім цього готувати проекти по відведенню земельних ділянок на сесію селищної ради чи на розгляд виконавчого комітету. Олександр Косякевич каже: «Ми робимо свою роботу і виконуємо законодавство України у питаннях виділення земель. Зокрема, вже 12 учасників бойових дій на сході України оформили право власності на земельні ділянки, що розташовані у межах населеного пункту. Нещодавно ще двоє військовослужбовців вирішили скористатися правом та отримати земельні ділянки. У стадії розробки ще 12 проектів відвідення земельних ділянок для учасників АТО.

Є й охочі молоді сім’ї, які планують жити і працювати у Хорошеві. Тому і звертаються до земельного відділу із заявами про виділення діяльнок на побудову житла. Уже таких назбиралось понад 200. У першу чергу розглядаються заяви тих, хто проживає і працює у селищі не менше трьох років. Отож, є перспектива розвитку меж селища. Розробляється проект відведення 82 га землі під забудови у смт Хорошів та с. Зелений Гай (с. П’ятирічка).

Також на даний час для громади стоїть гостро питання інвестицій, наповнення бюджету. У серпні 2013 року був розроблений проект на побудову електро-станції на сонячних батареях під назвою «Кутузівська СЕС» та укладено договір з інвесторами на оренду 40 га земель. На даний час у селищі Хорошів у оренді перебуває понад 70 земельних ділянок, а це сприяє наповненю місцевого бюджету», – розповідає Олександр Косякевич. За роки роботи йому довелось попрацювати із трьома селищними головами, які завжди дбали про розвиток містечка.

В останні роки найбільше болить людям, які відповідають за землю перед суспільством, забруднення великої кількості території смітниками. Ця проблема настільки нагальна не лише для селища, а й для усієї України, що навіть з’явився вислів «відходи беруть нас за горло». Рідну землю треба любити і берегти, а не тільки використовувати у власних потребах.

Із нагоди Дня землевпорядника зичимо Вам, Олександре Мелітоновичу, а також усім причетним до цього свята, здоров’я, добробуту й достатку, миру та злагоди, успіхів у праці на благо рідної громади та народу України.

Ірина Сівінська.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *