Масляна хорошівців млинцем нагодувала…

«Масляна, Масляна, яка ти мала, – якби ж тебе сім неділь, а посту одна». Масляна – традиційне веселе свято, що поєднало у собі християнські та язичницькі традиції. Воно символізує проводи зими та зустріч із весною. Припадає на останній тиждень перед Великим постом. Цей період, за народним звичаєм, треба було провести весело, щоб потім цілий рік згадувати.

Також для українців властиво масляного тижня святкувати Колодія. У понеділок жінки відвідували оселі, у яких були дорослі неодружені парубки й незаміжні дівчата на порі, та прив’язували до материних ніг колодку. Це начебто їм жартівлива кара за те, що діти не одружилися. Дівчата оздоблювали колодки стрічками та квітками й прив’язували їх до лівої руки парубкам, які їм були до вподоби. За це парубки мали обдаровувати дівчат грішми, прикрасами.

В останню неділю лютого в Хорошеві гучно, широко, із забавами та хмільним медом гуляли Масляну. Дотримуючись україн-ських звичаїв та обрядів, усі відгуляли весело та гамірно. Зустріч зими з весною су-проводжувалася піснями, танцями, різноманітними жартівливими сценками. Ведучими заходу були працівники Хорошівського будинку культури Марія Жеревко та Ірина Слобожан. Але головними гостями свята стали Зима, господиня Масляна зі своїми дівчатами та хлопцями, Весна із веснянками. Традиційно під час святкування спалили опудало Мари, щоб швидше весна настала. Піднесеного настрою присутнім додавали творчі виступи солістів будинку культури Сергія Костецького, Віталія Райковського, вокального дуету у складі Миколи Кириченка та Миколи Федоровича, Нелі Горбачевської та аматорів сцени. Це і фольклорний колектив Хорошівського будинку культури «Перевесло», фольклорний колектив «Любисток» Дворищенського СБК, вокальні колективи сіл Зубринка та Рижани. Тепло глядачі зустріли виступ знаного у нашому краї колективу – весільного гурту «ЧІП». Окрасою свята стали хореографічні замальовки учнів Хорошівських навчальних закладів у постановці юної Анни Зіник.

Серед поважних гостей, що привітали глядачів, були Хорошівський селищний голова ОТГ Володимир Столярчук, представник депутата обласної ради Анатолія По-діка – Валентина Онофріюк.

Усі щиро завдячують благодійникам, а саме: Хорошівській селищній раді ОТГ, депутату обласної ради А. Подіку та МПП «Ілона» (директор Ю. Жеревко), які надали фінансову підтримку, завдяки чому для всіх бажаючих провели різноманітні конкурси і змагання, які не залишили нікого байдужими. Зокрема, працівники відділу сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення спільно із ДЮСШ Хорошева нагородили цінними подарунками переможців шашкового турніру; для діток підготували «Веселі старти». А більш спритніші хлопці та чоловіки мали змогу отримати цінні подарунки у конкурсах «Весняний стовп» та «Гиря».

Незважаючи на похмуру та вітряну погоду, усім, хто завітав на свято, було весело і тепло. Приємно було спостерігати за тим, як разом святкували і дорослі, і малі хорошівці.

Ірина Сівінська. Фото автора.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *