Небесні воїни стоять на варті!

20 лютого стало для кожного українця назавжди жалобним і пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Згідно з Указом Президента України цього дня третій рік поспіль вшановують героїв, що ціною власного життя творили новітню історію держави. Саме в ці лютневі дні 2014 року під час кривавих подій Революції Гідності протистояння між народом і тодішнім правлячим режимом сягнуло свого апогею. Більше сотні юних хлопців, чоловіків та жінок із різних регіонів України віддали найцінніше, що в них було – життя задля європейського майбутнього держави. Вже ніколи вони не повернуться додому, не обіймуть своїх близьких, не посміхнуться друзям. Від цього дуже сумно і боляче!

Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто не шкодує свого життя впродовж останніх років. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Адже ці події багато що прояснили, відкрили багатьом очі, розставили все на свої місця. І правильно скориставшись цим досвідом, ми справді зможемо побудувати незалежну і процвітаючу Україну.

У Хорошівському районі відбулася низка заходів із вшанування Героїв Небесної Сотні. Делегація представників влади у складі голови Хорошівської ра-йонної ради Андрія Ющенка, за-ступника голови Лілії Ковальчук, заступника голови райдержадмі-ністрації Галини Ширченко, за-ступника голови Хорошівської селищної ради ОТГ Василя Зіника та представників громадськості  вшанували пам’ять Героя України Віктора Прохорчука покладанням квітів на могилу загиблого патріота.

В актовій залі Хорошівського НВК №1 для учнів 1-11 класів педагог-організатор Ірина Коханська та заступник директора з виховної роботи Ірина Хабаза спільно з працівниками Хорошів-ської центральної бібліотеки для дітей підготували годину пам’яті «А Сотня відлетіла в небеса…». Учні, ведучі заходу, відтворили хронологію найтрагічніших лютневих днів Революції Гідності. З вуст школярів звучала поезія пам’яті Героїв Небесної Сотні. Кадри протистояння майданівців тодішній владі стали відеоконтентом виступу юних артистів. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували тих, хто віддав життя, захищаючи незалежність та демократичні ідеали України. Окрім цього була організувана виставка літератури, присвячена Небесній Сотні.

Цього дня учні Іршансього НВК виготовили стінну газету пам’яті героїв, а протягом тижня у школі проводився конкурс відеопрезентацій про Небесну Сотню. У кінці тижня журі підведе підсумки та визначить переможців. А ще 23 лютого для учнів 4-их класів провели розважально-виховний захід «Рівняємося на героїв!».

Працівники Хорошівської центральної бібліотеки підготували для читачів перегляд літератури під назвою «Герої не вмирають! Просто йдуть! З Майдану – в небо, лицарі зі смерті». А також тематичну поличку «Небесна Сотня – то найвищий гарт! То символ правди, совісті, свободи».

У всіх навчальних закладах ра-йону були проведені виховні заходи з ушанування Героїв Небесної Сотні.

Українців, які загинули на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській за честь, за волю, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей, назвали Небесною Сотнею. Дякуємо вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях.

Ірина Сівінська.
Малюнок Павла Гусєва. На фото: покладання квітів на могилі Героя України –  Віктора Прохорчука.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *