«Колись історія назве наш час народженням людини…»

Пам’ять… Місток від минулого через сучасність до майбутнього… Гірка і велична, тривожна і пульсуюча пам’ять… Перегортаючи сторінки історії, з надією йдемо вперед. Пам’ятаючи минуле, будуємо майбутнє, виховуємо свідоме покоління.

Саме з такою метою у Хорошівській гімназії протягом січня  проходив цикл заходів, приурочених важливим по-діям історії України.

Так, до Дня Соборності для старшокласників було проведено годину історичної пам’яті «Злука в ім’я України». Активну участь у ній узяли представники гімназійного самоврядування, зокрема, президент учнівської співдружності «ТЕМП» Анна Герасимчук, секретар парламенту Світлана Опанасюк, а також їх однокласники – учні 10-Б класу Дмитро Вініченко, Павло Горшкальов і Зоя Речиць.

Горіла свіча людської пам’яті, звучали патріотичні вірші. Школярі переглянули презентацію та відеофільм «День Соборності» про події 22 січня 1919 року та 22 січня 1990 року, коли тисячі українців утворили живий ланцюг між Києвом і Львовом.

Десятикласники пригадали основні події новітньої історії України: Незалежність, Помаранчеву революцію, Революцію Гідності, подвиг Героїв Небесної Сотні. Укінці свята його учасники взялися за руки, символізуючи єдність багатонаціональної та багатомовної України. У заході взяла участь і бібліотекар Центральної районної бібліотеки Людмила Дмитрівна Шевчук. Вона оформила книжкову виставку «На шляху до соборності України», провела бібліографічний огляд літератури «Книги, що закликають до соборності» та історичну вікторину. Найактивніші знавці історії отримали призи – нові книги.

В останні дні січня учні 10-А класу стали учасниками уроку героїзму «Колись історія назве наш час народженням людини», присвяченому пам’яті Героям Крут та Героям Небесної Сотні 2014 року, воїнам АТО.

Ведучі Олексій Павицький та Евеліна Яковенко розповіли присутнім про події тих років:

«У 99-річницю їх трагічної загибелі вшановуємо бійців київського Студентського Куреня, що в кількості 300 чоловік полягли у нерівнім бою під Крутами з 6000 війська Совєтської Росії 29 січня 1918. 30 знайдених пізніше тіл полеглих поховано 19 березня 1918 року на Аскольдовій Могилі над Дніпром у Києві.

Відлуння героїчних подій під Крутами далекого січня 1918 року відгукнулося в серцях українців у листопадові дні 2013 року, майже через 95 літ: непідписання угоди з асоціацією, жорстоке побиття студентів, Майдан, залитий кров’ю, барикади, Революція Гідності…».

Фатальними і найбільш драматичними стали події в Києві 18-20 лютого 2014 року, в ході яких загинула сотня протестувальників. Їх нарекли Небесною Сотнею. Серед Героїв Небесної Сотні – чотири сини житомирської землі: Сергій Кемський, Олександр Балюк, Яків Зайко і наш Віктор Прохорчук.

Небесною Сотнею не закінчилися біль і страждання України. Путінська Росія, не бажаючи бачити нашу державу єдиною, вільною, європейською, розв’язала проти України війну, яка триває уже понад два з половиною роки. Шестеро вихідців із нашого району поклали свої голови за рідну землю. Це Пилип Слободенюк, Олексій Богуш, Олег Яндюк, Микола Кучер, Сергій Фролов та Сергій Порозін-ський. Вічна їм слава!

Сумно звучали пісні «Мальви» та «Плине кача по Тисині». Хвилиною мовчання вшанували присутні Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні та загиблих Героїв АТО.

Поезії читали Ірина Добровольська, Ілля Чайковський, Олександра Кулібаба, Валерія Сидоренко, Валерія Яковенко, Владислав Щербина. Десятикласники Олексій Павицький та Віктор Шарненков прикрасили захід майстерною грою на гітарі.

Година пам’яті закінчилася рядками:
Тож вірмо в Україну, друзі,
У її щасливе майбуття!
Назвуть народженням людини
Наш час і наше все життя!

Валентина Шевчук.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *