Вірші, написані мовою серця

Всупереч складній та неоднозначній ситуації, в якій сьогодні перебуває наша держава, нам є чим пишатися і за що любити цю велику країну з багатою й непростою історією, а також талановитим народом, серед якого художники і композитори, співаки і поети, спортсмени й актори та інші особистості, які прославляють Україну.

Житомирщина – чудовий поліський край, край неповторної чарівної краси синьооких озер, цілющих джерел, ласкавих річок, запашних медових луків, старих таємничих дібров, зелених гаїв, духмяних квітучих садів та чудо-дійних поліських самоцвітів.

Вона є отчою землею для цілої плеяди українських письменників, які дарують нам красу слова, що має неперевершений вплив на людську душу.Тож і Ліна Костенко писала: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…»

Свого часу гостями Іршанської загальноосвітньої школи були такі майстри літературного слова: Валентин Мисько, Михайло Пасічник, Анатолій Пантус, Йосип Забродський, Геннадій Скороходов, Галина Рак, Валентин Грабовський, Людмила Малярчук та інші.

Дуже рідко ми маємо можливість спілкуватися з такими творчими людьми, дізнаватися про них те, чого немає в жодних довідниках.

Таку нагоду отримали старшокласники та вчителі Іршанського НВК «Гімназія-ДНЗ». 19 грудня гостею закладу була творча особистість, жінка, яка одного разу ввійшла до світу поезії і вирішила залишитись у ньому, поетеса рідного краю із с. Грушки Л.В. Малярчук, досвідчений педагог місцевої школи.

Любителі поезії радо вітали поетесу у стінах гімназії. Під час зустрічі панувала творча атмосфера, з великою цікавістю школярі і дорослі слухали саму авторку.

Людмила Василівна – тонкий лірик із ніжною душею. Вона пише про те, чим живе, що думає, у що сердечно вірить. Із теплотою у серці поетеса згадує своїх батьків. Особливу роль у її творчому житті відіграв батько, який мав прекрасний музичний слух, гарно співав і грав на гармонії. Саме від нього поетеса перейняла потяг до рідного слова, до пісні.

На фоні класичної музики захоплено слухали гімназисти й учителі сучасну поезію у виконанні старшокласників . Гарно декламувала свою поезію і сама поетеса, вплітаючи волошкові спогади дитинства, тремтливі сторінки юнацької закоханості у пшеничне перевесло своєї розповіді.

Учениця 10-В класу Чаплінська Анна «Пісню про школу» поклала на власну мелодію і виконала її акапельно.

Учень 11-А класу Микитенко Олександр взяв у поетеси невеличке інтерв’ю.

Людмила Василівна поділилася з присутніми життєвим досвідом, звернулася до молоді з мудрими настановами.

Непомітно промайнув час зустрічі з поезією, і з самою поетесою.

Гучні оплески супроводжували її виступ. Заступник директора з навчально-виховної роботи О.М.Солдатова  дякувала Людмилі Василівні за її творчість, за її вміння достукатись до самого сокровенного в людській душі, бажала, щоб до неї часто приходила Муза, і поетеса радувала земляків новими поезіями.

Кожен бажаючий отримав із рук Людмили Василівни збірку «Дороги долі» з її автографом.

Людмила Шулятицька, вчитель української мови та літератури.

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *