Таємниця в імені твоїм…

Народна мудрість каже: «Обираючи дитині ім’я, ти обираєш їй долю».

Одинадцятикласники Новоборівської гімназії Альона Гнітецька, Вікторія Дацкевич, Оксана Майстренко, Альона Шевчук з початку навчального року під керівництвом класного керівника Олени Адамівни Вдовенко працювали над проектом «Твоє ім’я – твій друг».

16 грудня проект нарешті було оприлюднено перед старшокласниками та вчителями гімназії.

Слухачі дізналися про слов’янські імена та про те, якого значення власному імені надавали наші пращури. Особливий інтерес викликали запозичені імена, що прибули до нас із хрещенням Київ-ської Русі.

Оксана Майстренко розповіла присутнім про долю нашого Кобзаря – Тараса Шевченка. 9 березня 1814 року, назвавши новонароджене маля Тарасом, що означало „бунтар“, батьки, самі того не відаючи, визначили місію свого сина – врятувати українську мову, а отже і нашу націю від знищення в глуху добу російського самодержавства.

Дослідники дали глибоку характеристику розмаїттю власних імен учнів та вчителів гімназії. Це викликало непідробний інтерес у всіх, хто прийшов послухати гімназисток.

Родзинкою проекту стали інтерв’ю з директором гімназії Л.В. Нечипоренко та її заступниками – В.В. Сидоренко, М.Ф. Зайнчуковською, а також інтерв’ю з вчителем англійської мови Л.П. Градовською та вчителькою інформатики А.В. Ковальчук. Усіх, хто люб’язно згодився на бесіду, присутні щедро нагородили оплесками.

Усі інтерв’ю можна побачити на сайті гімназії – http://novborg.at.ua/.

Альона Шевчук,

учениця 11-А класу

Новоборівської гімназії.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *