«Для людини з талантом, любов’ю до праці не існує перешкод»

Млин розфарбований Павлом ГусєвимНеодноразово на шпальтах газети «Прапор» друкували статті про творчі доробки художника Павла Гусєва. Вкотре, оглядаючи виставку його робіт, представлену на розсуд громадськості у Палаці культури і спорту Іршанського ГЗК, захоплюєшся довершеністю і відчуттям прекрасного, що дарують полотна. У народі кажуть, якщо Бог хоче наділити дитину талантом, то цілує в чоло. А цьому статному молодому хлопцеві із світлими очима  та сором’язливою посмішкою Всевишній поцілував чоло, наділивши ще добрим серцем. Вибір майбутньої професії за Павла зробила сама природа, адже успадкував обдарованість та різноманітність творчих інтересів родин по батьковій і материнській лініях, серед яких є й художники, майстри декоративно-прикладного мистецтва та поети.

Павло Гусєв із своїми роботами«Для людини з талантом, любов’ю до праці не існує перешкод», – сказав Л. Бетховен. Розвивати та вдосконалювати хист художника та майстра декоративно-прикладного мистецтва Павло Гусєв почав ще з юних літ. Перші навички малювання здобув у родині від прабабусі Марії, яка зображувала йому машинки, квіти, дерева, звіряток. Краса рідного краю, любов до прекрасного спонукали юного митця малювати скрізь і завжди. Згодом захопився різьбою, випалюванням, ліпленням.

Навчаючись у Рівненському державному гуманітарному університеті, Павло працював керівником гуртків обласної станції юних натуралістів, а також реставратором старовинних меблів у деревообробній майстерні на замовлення антикварної галереї, древніх замків-музеїв.

По закінченню університету навчав студентів Житомирського училища культури та мистецтв ім. Івана Огієнка, а потім – учнів Іршанської школи мистецтв.

Млин розфарбований Павлом ГусєвимНині Павло працює художником-оформлювачем у Іршанському Палаці культури та спорту. Виготовлений ним реквізит та декорації до концертів, святкових та урочистих заходів є справжніми витворами мистецтва.

Він цікавиться психологією людини, прагне осягнути всю глибину людської душі. Свідчення тому – картини, створені у різноманітних видах і техніках живопису:  графічні та живописні портрети, пейзажі, натюрморти та інше.

Також займається монументальним живописом (розписом стін будівель). Проходячи повз такі «полотна», оформлені Павлом, із захопленням поринаєш у вигаданий світ, який створив художник.

Він є автором ілюстрацій краєзнавчої хрестоматії «Сяє сонце над Іршею», поетичної збірки «Зачекайте, літа…», виконує малюнки для оформлення районної громадсько-політичної газети «Прапор». Володіє навичками художньої та столярної обробки деревини, вносячи навіть у звичайні буденні ужиткові предмети нотки естетики й краси, оздоблюючи їх чи то розписом, чи випалюванням (як спеціальним електроприладом, так і скляною лупою, ловлячи промені сонця), або різними видами різьблення: геометричне тригранно-виїмчасте, «плетінка», плоско-рельєфне з рослинною орнаментикою, рельєфне (на кшталт різноманітних підставок для речей, поличок для книг, журнальних столиків, декоративних вітрячків та інших прикрас для ландшафтного дизайну садка тощо). А ще з того ж таки дерева (унікального за своїми структурними й технологічними особливостями матеріалу) створює неповторні барельєфні та скульптурні твори на сюжетно-тематичні композиції.

Пізнаючи цей світ, Павло розуміє, що він надзвичайно розмаїтий, кожної хвилини новий і неповторний, приховує безліч таємниць. Життя, краса, любов, вічні метаморфози життя відображені на полотнах художника. Його роботи вражають оригінальністю, нетрадиційним, новим, неповторним зображенням дійсності. Здавалося б, про все у нашому житті вже написано, сказано, нама-льовано й представлено у різних формах і виявах. А переглядаючи роботи Павла переконуєшся, що людське серце – невичерпна скарбниця  творчих можливостей, що приховує у собі вир безмежних ідей і фантазій. Уся ця гама думок та почуттів, що зароджуються у глядачів, робить картини художника незабутніми.

Як кожна творча особистість, Павло  мріє про те, щоб реалізуватися не лише в якості виконавця художньо-оформлювальних робіт, а й стати Художником з великої літери. Адже показувати свої роботи – питання життя для кожного митця. Тож бажання Павла організувати персональну виставку не тільки у рідному селищі, а й у великих містах країни, сподіваємося, найближчим часом втілиться в життя.

Ірина Сівінська. Фото Василя Стоцького.

 

Поділитися

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *